Aktuality

23.9.2017

Kurz Thai Yoga masáž s Petrem Záveským – Dva termíny : prosinec a leden.

CERTIFIKOVANÝ KURZ 

Thai Yoga Massage

dva termíny: 8.-12. 12. 2017 a  
                 19.-23. 1.  2018

vede PETR ZÁVESKÝ - certifikovaný lektor

Zveme Vás na další opakování úspěšného kurzu Thai Yoga Masáž, který v OM Yoga studiu pravidelně vyučuje velmi zkušený terapeut a lektor  Petr Záveský.
Můžete si vybrat ze dvou termínů – prosincový, nebo lednový. Výuka probíhá pět dní, vždy od pátku do úterka od 9:00 do 17:00 v čajovně OM Yoga Studia. Ve skupině je nejvíce 6 studentů!
Pro přihlášení do kurzu není nutné předchozí zdravotní vzdělání!
Kurz je ukončen Certifikátem školitele Surya Thai Massage School o  úspěšném absolvování kurzu a složení konečné zkoušky.

Co je Thai Yoga Masáž?

Thajská masáž je unikátní masážní styl, zahrnující  akupresuru, prvky jógy a reflexologii.

Je to duchovní tanec, jóga pro dva lidi, původně praktikovaná v buddhistických klášterech. Je především spirituálním cvičením, meditací v pohybu. Teoreticky, Thai yoga masáž je založena na konceptu energetických linií (sen). Prací na těchto liniích akupresurou a protahováním aktivuje a znovuobnovuje volný tok energie v našem těle, odstraňuje fyzické a emocionální bloky. Terapeut využívá váhu svého těla a pracuje palci, dlaněmi, lokty, chodidly a koleny. Jemné kolébáni a rytmické stlačování v souladu s dechem navozuje pocit hlubokého uvolnění, vyrovnanosti a vnitřní pohody.

Volný tok energie zlepšuje krevní cirkulaci a odvádí z těla toxiny. Nervový systém se dostává do rovnováhy a tělo regeneruje. Po terapeutické stránce odstraňuje bolesti zad, krku, ramen, nohou, kolen apod. Pomáhá řešit problémy s trávením, nespavostí a stresem, zvětšuje dechovou kapacitu. Podporuje správné držení těla a jeho flexibilitu. Uvolňuje tělo od emocionálního napětí. Harmonizuje tělo, mysl a ducha. Thai yoga masáž se provádí na měkké podložce na podlaze, ve volném a pohodlném oděvu. 

Budete vyškoleni přesně podle stejných osnov, jako se učí v Thajsku. 

Budete schopni praktikovat 1,5-2 hodinovou Thai yoga masáž! 

Studenti se také naučí obecné znalosti o Thai yoga masáži, pokud jde o její bezpečné praktikování a její kontraindikace. 

POPIS KURZU
 Co vše se naučíte v kurzu Thai Yoga Masáž Level-1

1. Budete schopni praktikovat 1,5-2 hodinovou Thai yoga masáž!

2. Budete vyškoleni přesně podle stejných osnov, jako se učí v Thajsku.

3. Po absolvování kurzu obdržíte certifikát Surya Thai Masáž School, nebo mne můžete požádat o zaslání originálního diplomu z thajského TMC. Na oba z těchto diplomů pak můžete navázat dalším studiem na TMC v Thajsku. Vzdělání až na úroveň učitele je možné a pokud si zvolíte tuto cestu, rád Vám s ní pomohu.

4. První stupeň obsahuje masáž celého těla a vybuduje pevný základ pro případné další hlubší studium Thajské masáže. 

5. Naučíte se masážní techniky hlavy, krku, ramen, obličeje, zad na boku a obličejem dolu, paží, břicha, nohou, strečink a zakončení.

6. Studenti se také naučí obecné znalosti o Thai yoga masáži, pokud jde o její bezpečné praktikování a její kontraindikace. 

 

Jak probíhá výuka

Každý vyučovací den začíná krátkým cvičením jógy a meditací.

Při první demonstraci učitel dává jasné vysvětlení pozic se všemi detaily a v druhé ukázce předvádí plynulost celé sekvence. Studenti pak následují jeho učeni za pomoci přesného textového návodu osnov TMC.

Po verzi krátkých demonstrací studenti praktikují pozice v páru a následují jasné instrukce z manuálu.

Učitel dohlíží, opravuje a podporuje studenty na každém kroku. Tímto způsobem jsou studenti schopni se naučit a vstřebat všech 158 pozic celé masáže v pátém dni kurzu.
 Vysoce individuální přístup učitele ke každému studentovi zaručuje maximální počet osmi studentů v kurzu. 

                                               Petr Záveský                              
                

je bývalým profesionálním tanečníkem a tanečním pedagogem. Posledních osm let se věnuje výhradně praxi a studiu Thajské masáže a dalších forem tzv.“bodywork“. Při svých četných studijních pobytech v Thajsku studoval na několika různých masážních školách a absolvoval kurzy Osteothai, integrace osteopatických principů a technik do Thajské masáže (David Lutt), Advanced of nerv-touch(Lek Chaiya), Foot masáž, Thai table masáž a Step on (TMC), Advanced Thai and stretches, Traditional Thai Yoga Massage, Harmonics and joint manipulation (Sunshine Massage School, Chiang Mai).
Petr má bohaté pracovní zkušenosti od nás i ze zahraničí (Anglie, Španělsko). Je přidruženým partnerem TMC, Thai Massage School of Chiang Mai, jedné z nejprestižnějších a mezinárodně uznávaných masážních škol v Thajsku.
TMC Chiang Mai je první, thajskou vládou akreditovaná masážní škola, která získala Královskou cenu za nejlepší masážní školu v Thajsku v roce 2005. 

TMC je uznávána osmi nezávislými institucemi: Ministerstvem školství Thajska, Ministerstvem zdravotnictví Thajska, Ministerstvem práce Thajska, CMT BC Canada „The College of Massage Therapist, NCBTMB USA „The National Certification Board for Therapeutic Massage“, Ministerstvem školství a vzdělávání UK schválený TMC pro CDL., AMTWP „Přírodní lékaři Kanady“, AAMT „Australská Asociace Maséři Ltd.“. 
                                            

Cena kurzu

 Thai yoga masáže Level-1(30 hodin).. 12.000,- Kč. 
 při registraci 4 týdny před zahájením kurzu: sleva 10%.

V ceně kurzu jsou skripta (každá poloha je prezentována fotografií).

Za oficiální certifikát z thajského TMC bude účtována extra částka ve výši 800,- Kč        (doručení 2-3 týdny po ukončení kurzu). 
Rezervace, přihlášení a další informace u Petra Záveského:
                              petr.tm@gmail.com