Akce ve studiu

DĚTSKÁ JÓGA – KURZY DUBEN – ČERVEN 2017

Jóga pro děti je veselá, plná přirozeného pohybu, radosti, fantazie, tvořivosti, poznávání i odpočinku…  
 
 
Milí rodiče, milé děti, 
 
další kurzík jogy pro děti  proběhne v termínu duben až červen, v již zaběhnutých časech … 
 
Chcete-li pokračovat, nebo se k nám přidat, prosím, kontaktujte lektorku Adélu Drmotovou   DrmotovaA@seznam.cz
 
Už nyní se na všechny moc těšíme  
 
Krásný den, s pozdravem Adéla a Om yoga studio   

 

12.3.2016 VÍCE »

25. – 29. dubna 2017 CERTIFIKOVANÝ KURZ Thai Yoga Massage – 5 dní – 30 hodin.

 

KURZ     THAI  YOGA  MASÁŽE v OM Yoga Studiu 25. – 29. dubna 2016
vede PETR ZÁVESKÝ - certifikovaný lektor 
Zveme Vás na plně certifikovaný pětidenní kurz Thai Yoga Masáže, který se bude konat pod vedením zkušeného terapeuta a lektora Petra Záveského od  pondělí 25.4. do pátku 29.4. 2016, v čajovně  OM Yoga Studia. 
 

Co je Thai Yoga Masáž?
Thajská masáž je unikátní masážní styl, zahrnující v sobě akupresuru prvky jógy a reflexologii.
Je to duchovní tanec, jóga pro dva lidi, původně praktikovaná v buddhistických klášterech. Je především spirituálním cvičením, meditací v pohybu. Teoreticky, Thai yoga masáž je založena na konceptu energetických linií (sen). Prací na těchto liniích akupresurou a protahováním aktivuje a znovuobnovuje volný tok energie v našem těle, odstraňuje fyzické a emocionální bloky. Terapeut využívá váhu svého těla a pracuje palci, dlaněmi, lokty, chodidly a koleny. Jemné kolébáni a rytmické stlačování v souladu s dechem navozuje pocit hlubokého uvolnění, vyrovnanosti a vnitřní pohody.
Volný tok energie zlepšuje krevní cirkulaci a odvádí z těla toxiny. Nervový systém se dostává do rovnováhy a tělo regeneruje. Po terapeutické stránce odstraňuje bolesti zad, krku, ramen, nohou, kolen apod. Pomáhá řešit problémy s trávením, nespavostí a stresem, zvětšuje dechovou kapacitu. Podporuje správné držení těla a jeho flexibilitu. Uvolňuje tělo od emocionálního napětí. Harmonizuje tělo, mysl a ducha. Thai yoga masáž se provádí na měkké podložce na podlaze, ve volném a pohodlném oděvu. 

Budete vyškoleni přesně podle stejných osnov, jako se učí v Thajsku. 

Budete schopni praktikovat 1,5-2 hodinovou Thai yoga masáž! 

Studenti se také naučí obecné znalosti o Thai yoga masáži, pokud jde o její bezpečné praktikování a její kontraindikace. 

POPIS KURZU Co vše se naučíte v kurzu Thai Yoga Masáž Level-1
1. Budete schopni praktikovat 1,5-2 hodinovou Thai yoga masáž!
2. Budete vyškoleni přesně podle stejných osnov, jako se učí v Thajsku.
3. Po absolvování kurzu obdržíte certifikát Surya Thai Masáž School, nebo mne můžete požádat o zaslání originálního diplomu z thajského TMC. Na oba z těchto diplomů pak můžete navázat dalším studiem na TMC v Thajsku. Vzdělání až na úroveň učitele je možné a pokud si zvolíte tuto cestu, rád Vám s ní pomohu.
4. První stupeň obsahuje masáž celého těla a vybuduje pevný základ pro případné další hlubší studium Thajské masáže. 
5. Naučíte se masážní techniky hlavy, krku, ramen, obličeje, zad na boku a obličejem dolu, paží, břicha, nohou, strečink a zakončení.
6. Studenti se také naučí obecné znalosti o Thai yoga masáži, pokud jde o její bezpečné praktikování a její kontraindikace. 
 

Jak probíhá výuka
Každý vyučovací den začíná krátkým cvičením jógy a meditací.
Při první demonstraci učitel dává jasné vysvětlení pozic se všemi detaily a v druhé ukázce předvádí plynulost celé sekvence. Studenti pak následují jeho učeni za pomoci přesného textového návodu osnov TMC.
Po verzi krátkých demonstrací studenti praktikují pozice v páru a následují jasné instrukce z manuálu.
Učitel dohlíží, opravuje a podporuje studenty na každém kroku. Tímto způsobem jsou studenti schopni se naučit a vstřebat všech 158 pozic celé masáže v pátém dni kurzu.
Minimum studentů v jednom kurzu jsou dva a maximum osm, to zaručuje vysoce individuální přístup učitele ke každému studentovi. 

Petr Záveskýje bývalým profesionálním tanečníkem a tanečním pedagogem. Posledních osm let se věnuje výhradně praxi a studiu Thajské masáže a dalších forem tzv.“bodywork“. Při svých četných studijních pobytech v Thajsku studoval na několika různých masážních školách a absolvoval kurzy Osteothai, integrace osteopatických principů a technik do Thajské masáže (David Lutt), Advanced of nerv-touch(Lek Chaiya), Foot masáž, Thai table masáž a Step on (TMC), Advanced Thai and stretches, Traditional Thai Yoga Massage, Harmonics and joint manipulation (Sunshine Massage School, Chiang Mai).Petr má bohaté pracovní zkušenosti od nás i ze zahraničí (Anglie, Španělsko). Je přidruženým partnerem TMC, Thai Massage School of Chiang Mai, jedné z nejprestižnějších a mezinárodně uznávaných masážních škol v Thajsku.TMC Chiang Mai je první, thajskou vládou akreditovaná masážní škola, která získala Královskou cenu za nejlepší masážní školu v Thajsku v roce 2005. 
TMC je uznávána osmi nezávislými institucemi: Ministerstvem školství Thajska, Ministerstvem zdravotnictví Thajska, Ministerstvem práce Thajska, CMT BC Canada „The College of Massage Therapist, NCBTMB USA „The National Certification Board for Therapeutic Massage“, Ministerstvem školství a vzdělávání UK schválený TMC pro CDL., AMTWP „Přírodní lékaři Kanady“, AAMT „Australská Asociace Maséři Ltd.“. 

Cena kurzu
 Thai yoga masáže Level-1(30 hodin).. 12.000,- Kč.  při registraci do 15.3. 2016 března sleva 10%.
V ceně kurzu jsou skripta (každá poloha je prezentována fotografií).
Za oficiální certifikát z thajského TMC bude účtována extra částka ve výši 800,- Kč        (doručení 2-3 týdny po ukončení kurzu). Rezervace, přihlášení a další informace u Petra Záveského:                              petr.tm@gmail.com 

 

17.2.2016 VÍCE »

KURZY JÓGY 2016: zápis na ucelený blok 10lekcí- od ledna: Ashtanga 1. série, Prána Vashya série

Od ledna 2016 nově otvíráme dva kurzy známých sérií : ASHTANGA YOGA-1.série  a PRANA VASHYA YOGA.
Jedná se o UCELENÝ KURZ 10-ti LEKCÍ 13.1. – 16.3. 2016 , kde se přesně naučíte celou sérii jógového cvičení. Bude od Vás vyžadováno praktikovat denně  krátká cvičení již do začátku kurzu, tak abyste po 10-ti týdnech byli schopni samostatného cvičení.
Kurz ASHTANGA JÓGY        středa 7.00 – 8.15         povede  SIMONA HORČIČKOVÁ a MARTIN KUBAČKA 
Kurz PRANA VASHYA YOGY středa 16.30 – 18.00   povede KATEŘINA NOVÁKOVÁ
Začátek: STŘEDA 13.ledna 2016  
Konec:    STŘEDA 23.března 2016
CENA ZA 10 LEKCÍ:  1.500,-     maximální počet účastníků v kurzu: 15
Znalost těchto sérií jógového cvičení  Vám umožní  samostatnou praxi.  Budete schopni  sami si zacvičit doma v soukromí, na dovolené, nebo na služební cestě. Dostanete takový „manuál“:-) k jógové praxi, ale  především i sami k sobě. 
Samostatná praxe posiluje vůli, ozdravuje tělo a zklidňuje mysl.
Každodenní jógová praxe není jen o práci s tělem, mění způsob fungování naší mysli směrem ke klidu a větší schopnosti rozlišování a nadhledu.
Jedná se o tradiční učení, velmi silné a funkční.
Více o sérii Ashtanga yogy zde: ASHTANGA VINYÁSA YOGA – DRUHY CVIČENÍ
Více o sérii Prana Vyshya yoga zde: PRANA VASHYA YOGA
REZERVACE DO KURZU:  u Kateřiny Novákové  katka@omyogastudio.cz
další informace o kurzu Ashtanga yogy: u Simony Simona.Horcickova(zavináč)edifice.cz nebo Martina joga(zavináč)kubacka.cz
 
 
 

8.12.2015 VÍCE »