Aktuality

Adventní jógový víkend na Friesových boudách v Krkonoších 9.-11.12.2016

Adventní jógový víkendna Friesových boudách v Krkonoších9.-11.12.2016 

 

Milí  jógoví přátelé,stejně jako v minulých letech,  i letos Vás v době adventní zveme na společný víkend na Friesových boudách v Krkonoších www.friesovyboudy.czVelmi nás těší mnoho Vašich dotazů na pokračování této tradiční akce OM Yoga Studia:-) Společný adventní víkend na Friesovkách není jen jógování a procházky do hor, ale i odpočinek, čas pro sebe, setkávání s přáteli, nebo hezký převánoční čas s rodinou.
Jógové lekce povedou lektoři OMu opět ve dvou prostorách souběžně – pátek večer, sobota ráno, sobota navečer a neděle ráno. Zařadíme opět Vinyásové série, jemnou hatha jógu a větší prostor bude dán pranajámě a dechovým technikám.    
Přejeme krásný klidný podzim a Těšíme se na Vás Tým učitelů jógy OMu Andrea a Katka    
Termín: pátek 9.12. – neděle 11.12. 2016Cena:      2.500,- s programem jógy (4 lekce + 1 lekce pranajámy)                1.800,-  bez jógového programu              cenu za ubytování dětí, domlouvejte, prosím, přímo s paní Lucií Polívkovou Pokoje jsou dvoulůžkové.Samostatně na dvoulůžkovém pokoji – příplatek 300 kč/os/noc.
v ceně je zahrnuto : ubytování 2 noci se snídaní formou bufetu 4 lekce jógové praxe + 1 lekce pranajámy volný vstup do wellness – sauna, pára, výřivka , bazénky pro děti (i dospělé) v ceně nejsou zahrnuty: obědy, večeře, doprava.       ! Rezervace ubytování  je tentokrát přímo u majitelky hotelupaní Lucie Polívkové info(zavináč)friesovyboudy.cz   a zaplacením ZÁLOHY 1.000,- na ubytování  potvrdíte svůj zájem.
DOPLATEK prosíme na účet OM Yoga nejpozději do konce listopadu.částka :                  1.500,- (jóga),  800,- (bez jóg. programu)na účet OM Yoga : 43-5791800217/0100,var.symb.:               Vaše tel. číslozpráva pro příjemce:    Vaše jméno + jóga (pokud máte zájem o jógový program)  Prosím, ohledně ubytování a platby zálohy komunikujte s paní Polívkovou na Friesovkácha všechny další dotazy u Katky Novákové  Katka(zavináč)omyogastudio.cz.
Společná doprava – volná místa v autech vítány !KAŽDÝ SVOU JÓGAMÁŤU !  
   
                                                                                     

17.10.2016 VÍCE »

SOBOTNÍ lekce od 17 hod OBNOVENA! začínáme již tuto sobotu15.10.!!

Milí jógující,
opět obnovujeme oblíbenou lekci Ashtanga Vinyása yogy každou sobotu od 17 do 18:30 hodin.
Lekci povede opět Simona Horčičková a Martina Čechová.
Těšíme se na Vás:-)
Váš OM

11.10.2016 VÍCE »

Lekce dětské jogy s Adélkou Drmotou již od pondělí 26.9.2016

Již toto pondělí, 26.9.2016, opět začínají tradiční lekce dětské jogy s Adélkou Drmotovou.
Pro menší děti do 6 let je každé pondělí připravena lekce od 15:00 do 16:00.
Pro větší děti od 6 let je připravena každé pondělí lekce od 16:00 do 17:00.
Na děti lze během jejich cvičení čekat v prostoru čajovny vedle recepce nebo si klidně můžete odjet cokoliv zařídit a děti si vyzvednout po skončení lekce.
 
Pro nejmenší jogíny jsou na lekci od 15:00 stále volná poslední místa, pro větší jogíny je na lekci od 16:00 již poslední jedno volné místečko. Neváhejte proto svá dítka přihlásit na naše lekce dětské jogy co nejdříve.
 
Budeme se na Vás i na Vaše nejmenší těšit u nás v OM Yoga Studiu.
 
 
 

25.9.2016 VÍCE »

Opět obnovujeme lekci PONDĚLÍ od 9:00, vinyása se Simonou Horčičkovou

Od 19.9. zařazujeme pondělní dopolední vinyásu od 9:00, stejně jako v minulém roce. 
Lekci povede Simča Horčičková
Těšíme se na Vás
Tým OM Yoga
 

12.9.2016 VÍCE »

lekce pátek od 12.00 Prana Vashya pokročilí – dočasně zrušena!!

Milí Pránavášisté,
páteční polední lekce je dočasně zrušena. Prosím, sledujte rozvrh. 
děkuji za pochopení.
Katka

8.9.2016 VÍCE »

pozor! PÁTEČNÍ jóga od 7:00 se Simčou Horčičkovou již TENTO PÁTEK

Milí jógující,
již tento pátek 9.9. začínáme opět s pravidelnou ranní lekcí od 7. hodiny.
Učitelka Simona Horčičková Vás pomalu provede a naučí tradiční sestavu Ashtanga vinyása yogy, která rozvíjí, sílu flexibilitu a práci s dechem.
Těšíme se na Vás:-)
Tým OM Yoga studia
 
 
 

8.9.2016 VÍCE »

19.-23.9.Certifikovaný kurz THAI YOGA MASÁŽ s Petrem Záveským – NAPLNĚNO. Plánujeme další termíny

CERTIFIKOVANÝ KURZ THAI  YOGA  MASÁŽ   

 pondělí 19.  do páteku 23. září 2016
VYPRODÁNO, PLÁNUJEME NOVÉ PODZIMNÍ TERMÍNY.
vede PETR ZÁVESKÝ - certifikovaný lektor

Zveme Vás na další běh plně certifikovaného pětidenního kurzu Thai Yoga Masáže, který úspěšně proběhl v OM Yoga studiu během dubna, pod vedením zkušeného terapeuta a lektora Petra Záveského.Tentokrát máte na výběr ze dvou termínů:letní:            15. – 19. 8. 2016podzimní:  19. – 23. 9. 2016Pro přihlášení ke kurzu není nutné žádné předchozí zdravotnické vzdělání či kurzy. 

Co je Thai Yoga Masáž?
Thajská masáž je unikátní masážní styl, zahrnující v sobě akupresuru prvky jógy a reflexologii.
Je to duchovní tanec, jóga pro dva lidi, původně praktikovaná v buddhistických klášterech. Je především spirituálním cvičením, meditací v pohybu. Teoreticky, Thai yoga masáž je založena na konceptu energetických linií (sen). Prací na těchto liniích akupresurou a protahováním aktivuje a znovuobnovuje volný tok energie v našem těle, odstraňuje fyzické a emocionální bloky. Terapeut využívá váhu svého těla a pracuje palci, dlaněmi, lokty, chodidly a koleny. Jemné kolébáni a rytmické stlačování v souladu s dechem navozuje pocit hlubokého uvolnění, vyrovnanosti a vnitřní pohody.
Volný tok energie zlepšuje krevní cirkulaci a odvádí z těla toxiny. Nervový systém se dostává do rovnováhy a tělo regeneruje. Po terapeutické stránce odstraňuje bolesti zad, krku, ramen, nohou, kolen apod. Pomáhá řešit problémy s trávením, nespavostí a stresem, zvětšuje dechovou kapacitu. Podporuje správné držení těla a jeho flexibilitu. Uvolňuje tělo od emocionálního napětí. Harmonizuje tělo, mysl a ducha. Thai yoga masáž se provádí na měkké podložce na podlaze, ve volném a pohodlném oděvu. 

Budete vyškoleni přesně podle stejných osnov, jako se učí v Thajsku. 

Budete schopni praktikovat 1,5-2 hodinovou Thai yoga masáž! 

Studenti se také naučí obecné znalosti o Thai yoga masáži, pokud jde o její bezpečné praktikování a její kontraindikace. 

POPIS KURZU Co vše se naučíte v kurzu Thai Yoga Masáž Level-1
1. Budete schopni praktikovat 1,5-2 hodinovou Thai yoga masáž!
2. Budete vyškoleni přesně podle stejných osnov, jako se učí v Thajsku.
3. Po absolvování kurzu obdržíte certifikát Surya Thai Masáž School, nebo mne můžete požádat o zaslání originálního diplomu z thajského TMC. Na oba z těchto diplomů pak můžete navázat dalším studiem na TMC v Thajsku. Vzdělání až na úroveň učitele je možné a pokud si zvolíte tuto cestu, rád Vám s ní pomohu.
4. První stupeň obsahuje masáž celého těla a vybuduje pevný základ pro případné další hlubší studium Thajské masáže. 
5. Naučíte se masážní techniky hlavy, krku, ramen, obličeje, zad na boku a obličejem dolu, paží, břicha, nohou, strečink a zakončení.
6. Studenti se také naučí obecné znalosti o Thai yoga masáži, pokud jde o její bezpečné praktikování a její kontraindikace. 
 

Jak probíhá výuka
Každý vyučovací den začíná krátkým cvičením jógy a meditací.
Při první demonstraci učitel dává jasné vysvětlení pozic se všemi detaily a v druhé ukázce předvádí plynulost celé sekvence. Studenti pak následují jeho učeni za pomoci přesného textového návodu osnov TMC.
Po verzi krátkých demonstrací studenti praktikují pozice v páru a následují jasné instrukce z manuálu.
Učitel dohlíží, opravuje a podporuje studenty na každém kroku. Tímto způsobem jsou studenti schopni se naučit a vstřebat všech 158 pozic celé masáže v pátém dni kurzu. Vysoce individuální přístup učitele ke každému studentovi zaručuje maximální počet osmi studentů v kurzu. 
 
 

Petr Záveskýje bývalým profesionálním tanečníkem a tanečním pedagogem. Posledních osm let se věnuje výhradně praxi a studiu Thajské masáže a dalších forem tzv.“bodywork“. Při svých četných studijních pobytech v Thajsku studoval na několika různých masážních školách a absolvoval kurzy Osteothai, integrace osteopatických principů a technik do Thajské masáže (David Lutt), Advanced of nerv-touch(Lek Chaiya), Foot masáž, Thai table masáž a Step on (TMC), Advanced Thai and stretches, Traditional Thai Yoga Massage, Harmonics and joint manipulation (Sunshine Massage School, Chiang Mai).Petr má bohaté pracovní zkušenosti od nás i ze zahraničí (Anglie, Španělsko). Je přidruženým partnerem TMC, Thai Massage School of Chiang Mai, jedné z nejprestižnějších a mezinárodně uznávaných masážních škol v Thajsku.TMC Chiang Mai je první, thajskou vládou akreditovaná masážní škola, která získala Královskou cenu za nejlepší masážní školu v Thajsku v roce 2005. 
TMC je uznávána osmi nezávislými institucemi: Ministerstvem školství Thajska, Ministerstvem zdravotnictví Thajska, Ministerstvem práce Thajska, CMT BC Canada „The College of Massage Therapist, NCBTMB USA „The National Certification Board for Therapeutic Massage“, Ministerstvem školství a vzdělávání UK schválený TMC pro CDL., AMTWP „Přírodní lékaři Kanady“, AAMT „Australská Asociace Maséři Ltd.“. 

 
Cena kurzu
 Thai yoga masáže Level-1(30 hodin).. 12.000,- Kč.  při registraci 4 týdny před zahájením kurzu: sleva 10%.
V ceně kurzu jsou skripta (každá poloha je prezentována fotografií).
Za oficiální certifikát z thajského TMC bude účtována extra částka ve výši 800,- Kč        (doručení 2-3 týdny po ukončení kurzu). Rezervace, přihlášení a další informace u Petra Záveského:                              petr.tm@gmail.com 

                   

12.7.2016 VÍCE »