Aktuality

5. – 8. 7. OM Yoga studio je zavřené

Milí jógujicí přátelé, 
od středy 5.7. do soboty 8.7. je studio zavřené.
děkujeme za pochopení ,
přejeme Vám krásné Shánti prožití letních svátků
tým OM Yoga studia

3.7.2017 VÍCE »

Letní Víkendové KURZY HORMONÁLNÍ JÓGY : 15.-16. 7. a 26.-27. 8.

Zveme Vás na dva LETNÍ VÍKENDOVÉ KURZY
HORMONÁLNÍ JÓGOVÉ TERAPIE
se ZUZKOU BERGEROVOU
15.-16.července  a  26.- 27.srpna
v OM Yoga Studiu

 

 

22.6.2017 VÍCE »

Pozor! POSLEDNÍ DVĚ VOLNÁ MÍSTA ! Letní certifikovaný kurz THAI YOGA MASÁŽ s Petrem Záveským 18.-22.8.2017

 

NABÍZÍME VÁM DVĚ POSLEDNÍ MÍSTA NA SEMINÁŘI UNIKÁTNÍ MASÉRSKÉ TECHNIKY THAI YOGA MASÁŽ POD VEDENÍM JEDINEČNÉHO LEKTORA PERTA ZÁVESKÉHO.
 
JEDINEČNOST SYSTÉMU SPOČÍVÁ MIMO JINÉ I V LÉČEBNÉM DOPADU MASÁŽE NA VŠECH ÚROVNÍCH (hrubo i jemnohmotných) A TO KLIENTA I TERAPEUTA ZÁROVEŇ.
 
 
LETNÍ CERTIFIKOVANÝ KURZ THAI  YOGA  MASÁŽ18. - 22. 8. 2017
vede PETR ZÁVESKÝ - certifikovaný lektor

Zveme Vás již na páté opakování úspěšného kurzuThai Yoga Masáž, který v OM Yoga studiu pravidelně vyučuje velmi zkušený terapeut a lektor  Petr Záveský.Kurz proběhne od pátku 18. srpna do úterka 22. srpna 2017Pro přihlášení ke kurzu není nutné předchozí zdravotní vzdělání či kurzy.

Co je Thai Yoga Masáž?
Thajská masáž je unikátní masážní styl, zahrnující  akupresuru, prvky jógy a reflexologii.
Je to duchovní tanec, jóga pro dva lidi, původně praktikovaná v buddhistických klášterech. Je především spirituálním cvičením, meditací v pohybu. Teoreticky, Thai yoga masáž je založena na konceptu energetických linií (sen). Prací na těchto liniích akupresurou a protahováním aktivuje a znovuobnovuje volný tok energie v našem těle, odstraňuje fyzické a emocionální bloky. Terapeut využívá váhu svého těla a pracuje palci, dlaněmi, lokty, chodidly a koleny. Jemné kolébáni a rytmické stlačování v souladu s dechem navozuje pocit hlubokého uvolnění, vyrovnanosti a vnitřní pohody.
Volný tok energie zlepšuje krevní cirkulaci a odvádí z těla toxiny. Nervový systém se dostává do rovnováhy a tělo regeneruje. Po terapeutické stránce odstraňuje bolesti zad, krku, ramen, nohou, kolen apod. Pomáhá řešit problémy s trávením, nespavostí a stresem, zvětšuje dechovou kapacitu. Podporuje správné držení těla a jeho flexibilitu. Uvolňuje tělo od emocionálního napětí. Harmonizuje tělo, mysl a ducha. Thai yoga masáž se provádí na měkké podložce na podlaze, ve volném a pohodlném oděvu. 

Budete vyškoleni přesně podle stejných osnov, jako se učí v Thajsku. 

Budete schopni praktikovat 1,5-2 hodinovou Thai yoga masáž! 

Studenti se také naučí obecné znalosti o Thai yoga masáži, pokud jde o její bezpečné praktikování a její kontraindikace. 

POPIS KURZU Co vše se naučíte v kurzu Thai Yoga Masáž Level-1
1. Budete schopni praktikovat 1,5-2 hodinovou Thai yoga masáž!
2. Budete vyškoleni přesně podle stejných osnov, jako se učí v Thajsku.
3. Po absolvování kurzu obdržíte certifikát Surya Thai Masáž School, nebo mne můžete požádat o zaslání originálního diplomu z thajského TMC. Na oba z těchto diplomů pak můžete navázat dalším studiem na TMC v Thajsku. Vzdělání až na úroveň učitele je možné a pokud si zvolíte tuto cestu, rád Vám s ní pomohu.
4. První stupeň obsahuje masáž celého těla a vybuduje pevný základ pro případné další hlubší studium Thajské masáže. 
5. Naučíte se masážní techniky hlavy, krku, ramen, obličeje, zad na boku a obličejem dolu, paží, břicha, nohou, strečink a zakončení.
6. Studenti se také naučí obecné znalosti o Thai yoga masáži, pokud jde o její bezpečné praktikování a její kontraindikace. 
 

Jak probíhá výuka
Každý vyučovací den začíná krátkým cvičením jógy a meditací.
Při první demonstraci učitel dává jasné vysvětlení pozic se všemi detaily a v druhé ukázce předvádí plynulost celé sekvence. Studenti pak následují jeho učeni za pomoci přesného textového návodu osnov TMC.
Po verzi krátkých demonstrací studenti praktikují pozice v páru a následují jasné instrukce z manuálu.
Učitel dohlíží, opravuje a podporuje studenty na každém kroku. Tímto způsobem jsou studenti schopni se naučit a vstřebat všech 158 poziccelé masáže v pátém dni kurzu. Vysoce individuální přístup učitele ke každému studentovi zaručuje maximální počet osmi studentů v kurzu. 

Petr Záveský                       je bývalým profesionálním tanečníkem a tanečním pedagogem. Posledních osm let se věnuje výhradně praxi a studiu Thajské masáže a dalších forem tzv.“bodywork“. Při svých četných studijních pobytech v Thajsku studoval na několika různých masážních školách a absolvoval kurzy Osteothai, integrace osteopatických principů a technik do Thajské masáže (David Lutt), Advanced of nerv-touch(Lek Chaiya), Foot masáž, Thai table masáž a Step on (TMC), Advanced Thai and stretches, Traditional Thai Yoga Massage, Harmonics and joint manipulation (Sunshine Massage School, Chiang Mai).Petr má bohaté pracovní zkušenosti od nás i ze zahraničí (Anglie, Španělsko). Je přidruženým partnerem TMC, Thai Massage School of Chiang Mai, jedné z nejprestižnějších a mezinárodně uznávaných masážních škol v Thajsku.TMC Chiang Mai je první, thajskou vládou akreditovaná masážní škola, která získala Královskou cenu za nejlepší masážní školu v Thajsku v roce 2005. 
TMC je uznávána osmi nezávislými institucemi: Ministerstvem školství Thajska, Ministerstvem zdravotnictví Thajska, Ministerstvem práce Thajska, CMT BC Canada „The College of Massage Therapist, NCBTMB USA „The National Certification Board for Therapeutic Massage“, Ministerstvem školství a vzdělávání UK schválený TMC pro CDL., AMTWP „Přírodní lékaři Kanady“, AAMT „Australská Asociace Maséři Ltd.“.                                             

Cena kurzu
 Thai yoga masáže Level-1(30 hodin).. 12.000,- Kč.  při registraci 4 týdny před zahájením kurzu: sleva 10%.
V ceně kurzu jsou skripta (každá poloha je prezentována fotografií).
Za oficiální certifikát z thajského TMC bude účtována extra částka ve výši 800,- Kč        (doručení 2-3 týdny po ukončení kurzu). Rezervace, přihlášení a další informace u Petra Záveského:                              petr.tm@gmail.com 

                   

 

 

13.6.2017 VÍCE »

YOGA & SAILING Croatia září 2017 – s Evou Vrbovou a Matějem Novákem (2.-9. 9.) 

YOGA & SAILING Croatia 2.- 9. 9. 2017
YOGA – Eva Vrbová & SAILING – Matěj Novák

Milí jógoví přátelé,ve spolupráci s Yacht Clubem Praha jsme pro Vás připravili opakování jedinečné akce, která v českém jógovém prostředí nemá obdoby –  jógový, sportovní  a  relaxační týden na krásné, moderní plachetnici Bavaria 45BT , ve vodách Jaderského moře v Chorvatsku – Šibenik – Kornaty
Akce je plánována jako kombinace jógy a jachtingu. Jógové lekce s přední českou učitelkou jógy Evou Vrbovou ráno a večer na kouzelných místech chorvatských ostrovů a během dne výuka jachtingu pod vedením zkušeného kapitána Matěje Nováka.  Nebo jen relax, opalování, koupání na opuštěných plážích a skalách..teplé moře, sluníčko:-)    VIDEO z minulé akce ZDE MAXIMÁLNÍ POČET ÚČASTNÍKŮ JE 7  !!               
Termín:            2.9. – 9.9. 2017Rezervace:         Eva Vrbová                              evayoga (zavináč)email.czTechnické info: Matěj Novák +420 736 242 411,                            matej.novak30(zavináč)gmail.com,                          yachtclub(zavináč)atlas.cz
Cena:  490,- eur/os. (v ceně – pronájem lodi, kapitán, lekce jógy ráno a večer, pobytová taxa, kauce a pojištění lodi,v ceně lodi není zahrnuta doprava do Šibeniku, parkování v přístavech během plavby, jídlo, poplatky za kotvení)
Loď:     Bavaria 45BT 2013 „BONATA“ cruiser http://www.yachtclub.cz/index4 dvoulůžkové kabiny, 3x WC se sprchou + 1 sprcha na badeplatu, salón s kuchyní vybavenou vařičem, troubou, varnou konvicí a lednicí s mrazákem.
Z důvodu kapacity lodi je počet účastníků omezen na 7 + vaši průvodci Eva a Matěj.
Trasa je plánována z chorvatského Šibeniku, kde probíhá nalodění, přes národní park Kornati, ostrov Žut, ostrov Dugi Otok, ostrov Murter a zpět do Šibeniku. 
Těšíme se na Vás:-)Eva & Matěj  Více informací o lodi a partnerské společnosti Yacht Club Praha naleznete na webových stránkách www.yachtclub.cz.                       
Dear yogi friends,
in cooperation with Yacht Club Prague we have prepared for you an unique event, which is truly one of a kind in Czech yoga community. YOGA and SAILING – a week on a beautiful, modern sailboat Bavaria 45 BT 2013, in the waters of Adriatic sea in Croatia – Šibenik – Kornaty. Exclusively only for 7  attendants. 
The event is planned as a combination of yoga and sailing in company of one of the best yoga teachers Eva Vrbová and experienced skipper Matej Novak. Yoga will be exercised every morning and evening at the seashore (peers etc.). During the day the attendants may gain basic knowledges and skills in sailing from experienced skipper Matej Novak, who has been skippering commercial cruises since he was 16 years old (also frequently attending sailing races). Matej is also very active windsurfer.Video Yoga&Sailing 2016Term: 2.9. – 9.9. 2017Reservation:   Eva Vrbová  evayoga@email.cztechnical info: Matěj Novák   yachtclub@atlas.cz /   +420 736 242 411
Price: 490 EUR/pers.. Included in price is: rent of the boat, skipper, yoga lectures, residence tax, deposit and insurance of the deposit on the boat.
In price is not included: travel, parking in marina, food, fees for anchoring
Boat: Bavaria 45BT 2013 „BONATA“ cruiser http://www.yachtclub.cz/index
The attendants will be sailing on the boat, which has 4 cabins. In each of the cabins will be accommodated two attendants, 3 toilets with shower + shower on the baden plato , fully equipped kitchen.
The route is planned from Croatian city of Šibenik, where the boarding takes place, through the Kornati National park, Island of Žut, Island of Dugi Otok, Island of Murter and back to Šibenik.
More information about the boat and our partner company you may find at the website of Yacht Club Prague www.yachtclub.cz.
Best regards,
Eva & Matěj

         

 

31.5.2017 VÍCE »

Nadace pro Vláďu Mikuláše

Milí jógoví přátelé,
nabízíme Vám možnost podpořit Vláďu Mikuláše – našeho úžasného učitele jógy, fyzioterpeuta se „zlatýma rukama“ a kamaráda se „zlatým srdcem“ v jeho těžkém životním období. Můžete tak učinit finančním darem přes nadaci ADRA
 Účet u ADRY je 57333375/0300 a variabilní symbol 238!!! VS je velmi důležitý, je to Vláďův symbol a peníze budou náleže jemu, jinak by šly do obecného účtu nadace.
 v tuto chvíli ještě není dohledatelný Vláďův případ na stránkách ADRY, musí se vše teprve zadministrovat. Díky Petře Němcové  604860197, však byla sbírka velmi rychle povolena. U Petry další případné informace ke sbírce.
Pro ověření, že účet patří skutečně ADŘE na https://www.adra.cz/nadace-adra/verejna-sbirka
 Formulář pro potvrzení o daru pro odečer z daní https://www.adra.cz/nadace-adra/jak-usetrit-na-danich
Vláďovi byla diagnostikována  ALS /amyotrofická laterální skleróza/,  u které západní medicína nezná příčinu ani lék. Progrese nemoci je individuální, ale dá se předpokládat, že
budou potřeba peníze – na terapie, kompenzační pomůcky, pro rodinu, pro děti, na hypotéku..
  
Díky takovým bytostem, jako je Miky,  a jeho osudu se můžeme stále učit pokoře a poznávání hodnot a  smyslu života.
Děkujeme.
 

29.3.2017 VÍCE »

Vaše yogamatky ve studiu

Milí přátelé,
V našem OMovém kumbálku byl prostor pro ukládání Vašich jógamatek. 
Protože  jógamatek neustále přibývá a  prostor pod plynovým kotlem je nutno pravidelně uklízet, 
  přemístily jsme Vaše milované:-) jógamatky hned ke vstupu do studia do červených polic.
Zde si můžete své jógamatky ukládat. Tento prostor je však otevřený a proto nemůžeme ručit, že si Vaši jógamatku někdo nepůjčí, nebo „omylem“ neodnese. Proto zvažte sami, jak využívat.
Přejeme si, abyste se u nás citili dobře a nacházeli v sobě to jemnější, láskyplnější.
Namasthe 
Andrea & Katka

24.7.2015 VÍCE »

JEDINEČNÉ MASÁŽE : THAI YOGA MASÁŽ , OSTEO—THAI MASÁŽ

JEDINEČNÉ MASÁŽE :     THAI YOGA MASÁŽ      ,      OSTEO—THAI MASÁŽ

Thai Yoga masáž
Thai masáž je duchovní tanec, yoga pro dva lidi,puvodně praktikovaná v Budhistických klášterech. Je především spirituálním cvičením, meditací v pohybu.Zakladatelem Thai masáže je považován doktor Jivaka Kumar Bhacha.
Byl známým lékařem a přítelem Buddhy v severní Indii před 2 500 lety. Současně s migrací bud- histů do jihovýchodní Asie, přišlo toto umění do Thajska.
Teoreticky,Thai masáž je založena na konceptu energetických linií (sen). Prací na těchto liniích akupresurou a protahováním aktivuje a znovuob- novuje volný tok energie v našem těle,odstraňuje fyzické a emocionální bloky.

 

Osteo—Thai masáž
Osteo-Thai je most mezi východem a západem, je to forma práce s tělem, která kombinuje neo- byčejnou kreativitu a sílu Thai yoga masáže s přesností a jemným dotekem osteopatie. Kombinuje pestré protahovací pákové techniky napříč svalových skupin, inspirované yogovými pozicemi, akupresurní práci na energetických liniích a dynamické pohyby thai yoga masáže
s osteopatickým uvolněním tkání a práce na omezeních pohybu. Thai Yoga a Osteo-Thai se provádí na futonu na podlaze, klient je oblečen do lehkého a po- hodlného oděvu.
Masáž mužete objednat u terapeuta Petra Záveského na čísle 604 69 09 27 nebo napsat na petr.tm@gmail.com. Více o Petrovi na omjogastudio.cz v sekci masáže.
CENA:      90 min — 950,- 120 min — 1250,-

Učinky

Podporuje — celkově zdraví a duševní pohodu. Uvolnuje — nervové a svalové napětí. Aktivuje — volný tok energie.
Zlepšuje — lymfatický oběh, krevní cirku- laci,trávení,dechový objem,postavení těla
a flexibilitu.
Léčí — velké množství chorob jako bolesti zad, bolesti hlavy, problémy s trávením,stres, nespav- ost,nervovou nevyrovnanost, zatuhlost krčních a ramennich svalu, bolesti kolen apod.
Vyživuje — přívodem krve klouby a tím podporuje jejich samoléčbu.
Odstranuje — fyzické a emocionální bloky.

  

9.2.2015 VÍCE »