Aktuality

POZOR!! PRÁNAVÁŠISTÉ! středeční ranní lekce začíná již od 6.45!!!

Milí praktikující pránavášisté,
na Vaši žádost je začátek ranní středeční lekce posunut na 6.45. Platí do konce září!
Těším se na Vás:-)
Martina Linhartová

18.8.2016 VÍCE »

17.-18.9. MIMOŘÁDNÝ LETNÍ TERMÍN HORMONÁLNÍ JÓGY

 HORMONÁLNÍ JÓGOVÁ TERAPIE – VÍKENDOVÝ KURZ – ZÁŘÍ,  
DALŠÍ KURZ PLÁNOVÁN NA PROSINEC – bližší informace u Zuzky Bergerové 

Na semináři se naučíte sestavu hormonální jógy, kterou budete schopné s jistotou samostatně cvičit, i když s jógou nemáte dosud žádné zkušenosti.
Kontakt: zuzana@yogavila.com, mobil: 608 507 303 
 

PROGRAMSobota
13.00 – 18.00 základní sestava a dech krok po kroku, relaxace
Neděle
9.00 – 10.00 zacvičení celé sestavy „v kuse“, 10.00 – 12.00 diskuze a teoretická část12.30 – 14.30 relaxační a antistresové techniky, 14.30 – 15.00 zopakování celé sestavy, relaxace (vše za půl hodinky)
Termíny: 6.-7. 8. , nebo 17.-18.9. V OM Yoga Studiu , PrahaCena: 1.490,- Kč  

O mě
Vystudovala jsem Filozofickou fakultu UP v Olomouci a následně Fakultu sociálních věd UK obor masová komunikace. Pak jsem žila střídavě v Indii a Austrálii. V mezidobí jsem poznala svého muže, se kterým jsme zakotvili v Praze a máme naše tři milované děti (Oskara, Samuela a Jasmínu).
Jógu a meditace praktikuji 15 let a prošla jsem si různými styly a školami.Učím Jógu pro těhotné, hatha jógu, vinyasu, úžasnou hormonální jógovou terapii a jógové relaxace, které jsou mému srdci nejbližší. Učím lidi dýchat, správně a pravidelně se hýbat a umět relaxovat. Odměnou mi jsou šťastní žáci a jejich splněné zdánlivě nesplnitelné touhy a přání.

 

Jsem certifikovaná lektorka Hormonální jógové terapie dle Dinah Rodriguez. 
Co je pro mě Hormonální jógová terapie?

Báječná a velmi rychle účinná půlhodinka jógy pro ženy (i jógou dosud nepolíbené)

Možnost, jak vyřešit a zbavit se zdravotních problémů, psychických potíží.

V tuto chvíli je mou každodenní praxí, čistím si hlavu
a nabírám sílu a energii

Proč cvičit Hormonální jógu?
Hormonální jóga přirozeně odstraňuje potíže způsobené nízkou hladinou hormonů – premenstruační syndrom, symptomy přechodu, návaly, nespavost, emocionální nestabilitu, nepravidelnosti menstruace, bolestivé menstruace, pocity stresu, paniky, deprese a nerozhodnosti, snížení paměti, cysty na vaječnících, neplodnost, předčasný přechod, suchou pleť, vypadávání vlasů a lámavé nehty aj. Po čtyřech měsících pravidelného cvičení vzrůstá hormonální hladina u žen v průměru o 254 %! Bez léků, bez bylin, jen díky pravidelné praxi. Ženy jsou přirozeně spokojené, krásné a v pohodě. Často objeví ztracenou rovnováhu, často se pouští do věcí oddalovaných, často si užívají jen to že jsou a je jim dobře. 
Jak cvičit Hormonální jógu?
Cvičte doma alespoň 3x, ideálně 4x týdně. Až se systém naučíte, cvičení Vám nezabere déle než35 minut, někdy i méně. Ke cvičení nepotřebujete žádné speciální pomůcky. I nadále se věnujte všem aktivitám (józe, sportu atd.), jak jste byla zvyklá, uvidíte, že Vám půjdou ještě lépe. 

30.7.2016 VÍCE »

Pozor! YÓGA&SAILING 17.-24.září s Evičkou vrbovou – ještě jedno volné místo na lodi:-)

CHORVATSKO NA JACHTĚ  A  JÓGA    S EVIČKOU VRBOVOU  již 17. – 24.9. 2016

YOGA & SAILING     opakování velmi úspěšné akce – spojení jógy a jachtingu.Týdennní plavba v překrásných vodách Jadranu okolo Chorvatského pobřeží
Milí jógoví přátelé,ve spolupráci s Yacht Clubem Praha jsme pro Vás připravili opakování jedinečné akce, která v českém jógovém prostředí nemá obdoby –  jógový, sportovní  a  relaxační týden na krásné, moderní plachetnici Bavaria 40 , ve vodách Jaderského moře v Chorvatsku.  
Akce je plánována jako kombinace jógy a jachtingu. Jógové lekce s přední českou učitelkou jógy Evou Vrbovou budou probíhat ráno a večer na zpevněných molech v přístavech. Během dne pro zájemce výuka jachtingu pod vedením zkušeného kapitána Matěje Nováka..  nebo relax, opalování, koupání na opuštěných plážích a skalách..teplé moře, sluníčko:-)                                      
Termín: 17.9. – 24.9. 2016Rezervace: u Evičky Vrbové  evayoga (zavináč)email.czTechnické info: Matěj Novák 736 242 411,matej.novak30(zavináč)gmail.com,     yachtclub(zavináč)atlas.cz
Cena:  490,- eur/os. (v ceně – pronájem lodi, kapitán a skipper, lekce jógy ráno a večer, pobytová taxa, kauce a pojištění lodi,v ceně lodi není zahrnuta doprava do Šibeniku, parkování v přístavech během plavby, jídlo, poplatky za kotvení)
Loď:     Bavaria 40CR 2011 „ASTROS“ cruiser http://yachtclub.cz/indexÚčasntíci jsou ubytováni na lodi, která má 3 kajuty, kde budou vždy ubytováni dva účastníci, 2 x wc se sprchou, vybavená kuchyň s vařičem, troubou, varnou konvicí a lednicí s mrazákem.
Počet účastníků je omezen na 5 – 6 z důvodu kapacity lodi.
Trasa je plánována z chorvatského Šibeniku, kde probíhá nalodění, přes národní park Kornati, ostrov Žut, ostrov Dugi Otok, ostrov Murter a zpět do Šibeniku. 
Těšíme se na VásEva & Matěj  
Více informací o lodi a partnerské společnosti Yacht Club Praha naleznete na webových stránkách www.yachtclub.cz.
                              
Dear yogi friends,
in cooperation with Yacht Club Prague we have prepared for you a unique event, which is truly one of a kind in Czech yoga community. YOGA and SAILING – a week on a beautiful, modern sailboat Bavaria 40, in the waters of Adriatic sea in Croatia. Exclusively only for 5-6  attendants. 
The event is planned as a combination of yoga and sailing in company of one of the best yoga teachers Eva Vrbová and experienced skipper Matej Novak. Yoga will be exercised every morning and evening at the seashore (peers etc.). During the day the attendants may gain basic knowledge and skills in sailing from experienced skipper Matej Novak, who has been skippering commercial cruises since he was 16 years old (also frequently attending sailing races). Matej is also very active windsurfer.
Term: 17.9. – 24.9.2016Reservation: evayoga@email.cztechnical info: yachtclub@atlas.cz /   Matěj Novák 736 242 411
Price: 430 EUR/pers.. Included in price is: rent of the boat, skipper, yoga lectures, residence tax, deposit and insurance of the deposit on the boat.
In price is not included: travel, parking in marina, food, fees for anchoring
Boat: Bavaria 40CR 2011 „ASTROS“ cruiser http://yachtclub.cz/index 
The attendants will be sailing on the boat, which has 3 cabins. In each of the cabins will be accommodated two attendants, 2 toilets with shower, fully equipped kitchen.
The route is planned from Croatian city of Šibenik, where the boarding takes place, through the Kornati National park, Island of Žut, Island of Dugi Otok, Island of Murter and back to Šibenik.
More information about the boat and our partner company you may find at the website of Yacht Club Prague www.yachtclub.cz.
Best regards,
Eva & Matěj

         

28.7.2016 VÍCE »

19.-23. září – stále se můžete hlásit !! na Certifikovaný kurz THAI YOGA MASÁŽ s Petrem Záveským

CERTIFIKOVANÝ KURZ THAI  YOGA  MASÁŽ 
Dva termíny v OM Yoga Studiu:          pondělí 15. – pátek 19. srpna,NEBO   pondělí 19. – pátek 23. září 2016
vede PETR ZÁVESKÝ - certifikovaný lektor

Zveme Vás na další běh plně certifikovaného pětidenního kurzu Thai Yoga Masáže, který úspěšně proběhl v OM Yoga studiu během dubna, pod vedením zkušeného terapeuta a lektora Petra Záveského.Tentokrát máte na výběr ze dvou termínů:letní:            15. – 19. 8. 2016podzimní:  19. – 23. 9. 2016Pro přihlášení ke kurzu není nutné žádné předchozí zdravotnické vzdělání či kurzy. 

Co je Thai Yoga Masáž?
Thajská masáž je unikátní masážní styl, zahrnující v sobě akupresuru prvky jógy a reflexologii.
Je to duchovní tanec, jóga pro dva lidi, původně praktikovaná v buddhistických klášterech. Je především spirituálním cvičením, meditací v pohybu. Teoreticky, Thai yoga masáž je založena na konceptu energetických linií (sen). Prací na těchto liniích akupresurou a protahováním aktivuje a znovuobnovuje volný tok energie v našem těle, odstraňuje fyzické a emocionální bloky. Terapeut využívá váhu svého těla a pracuje palci, dlaněmi, lokty, chodidly a koleny. Jemné kolébáni a rytmické stlačování v souladu s dechem navozuje pocit hlubokého uvolnění, vyrovnanosti a vnitřní pohody.
Volný tok energie zlepšuje krevní cirkulaci a odvádí z těla toxiny. Nervový systém se dostává do rovnováhy a tělo regeneruje. Po terapeutické stránce odstraňuje bolesti zad, krku, ramen, nohou, kolen apod. Pomáhá řešit problémy s trávením, nespavostí a stresem, zvětšuje dechovou kapacitu. Podporuje správné držení těla a jeho flexibilitu. Uvolňuje tělo od emocionálního napětí. Harmonizuje tělo, mysl a ducha. Thai yoga masáž se provádí na měkké podložce na podlaze, ve volném a pohodlném oděvu. 

Budete vyškoleni přesně podle stejných osnov, jako se učí v Thajsku. 

Budete schopni praktikovat 1,5-2 hodinovou Thai yoga masáž! 

Studenti se také naučí obecné znalosti o Thai yoga masáži, pokud jde o její bezpečné praktikování a její kontraindikace. 

POPIS KURZU Co vše se naučíte v kurzu Thai Yoga Masáž Level-1
1. Budete schopni praktikovat 1,5-2 hodinovou Thai yoga masáž!
2. Budete vyškoleni přesně podle stejných osnov, jako se učí v Thajsku.
3. Po absolvování kurzu obdržíte certifikát Surya Thai Masáž School, nebo mne můžete požádat o zaslání originálního diplomu z thajského TMC. Na oba z těchto diplomů pak můžete navázat dalším studiem na TMC v Thajsku. Vzdělání až na úroveň učitele je možné a pokud si zvolíte tuto cestu, rád Vám s ní pomohu.
4. První stupeň obsahuje masáž celého těla a vybuduje pevný základ pro případné další hlubší studium Thajské masáže. 
5. Naučíte se masážní techniky hlavy, krku, ramen, obličeje, zad na boku a obličejem dolu, paží, břicha, nohou, strečink a zakončení.
6. Studenti se také naučí obecné znalosti o Thai yoga masáži, pokud jde o její bezpečné praktikování a její kontraindikace. 
 

Jak probíhá výuka
Každý vyučovací den začíná krátkým cvičením jógy a meditací.
Při první demonstraci učitel dává jasné vysvětlení pozic se všemi detaily a v druhé ukázce předvádí plynulost celé sekvence. Studenti pak následují jeho učeni za pomoci přesného textového návodu osnov TMC.
Po verzi krátkých demonstrací studenti praktikují pozice v páru a následují jasné instrukce z manuálu.
Učitel dohlíží, opravuje a podporuje studenty na každém kroku. Tímto způsobem jsou studenti schopni se naučit a vstřebat všech 158 pozic celé masáže v pátém dni kurzu. Vysoce individuální přístup učitele ke každému studentovi zaručuje maximální počet osmi studentů v kurzu. 
 
 

Petr Záveskýje bývalým profesionálním tanečníkem a tanečním pedagogem. Posledních osm let se věnuje výhradně praxi a studiu Thajské masáže a dalších forem tzv.“bodywork“. Při svých četných studijních pobytech v Thajsku studoval na několika různých masážních školách a absolvoval kurzy Osteothai, integrace osteopatických principů a technik do Thajské masáže (David Lutt), Advanced of nerv-touch(Lek Chaiya), Foot masáž, Thai table masáž a Step on (TMC), Advanced Thai and stretches, Traditional Thai Yoga Massage, Harmonics and joint manipulation (Sunshine Massage School, Chiang Mai).Petr má bohaté pracovní zkušenosti od nás i ze zahraničí (Anglie, Španělsko). Je přidruženým partnerem TMC, Thai Massage School of Chiang Mai, jedné z nejprestižnějších a mezinárodně uznávaných masážních škol v Thajsku.TMC Chiang Mai je první, thajskou vládou akreditovaná masážní škola, která získala Královskou cenu za nejlepší masážní školu v Thajsku v roce 2005. 
TMC je uznávána osmi nezávislými institucemi: Ministerstvem školství Thajska, Ministerstvem zdravotnictví Thajska, Ministerstvem práce Thajska, CMT BC Canada „The College of Massage Therapist, NCBTMB USA „The National Certification Board for Therapeutic Massage“, Ministerstvem školství a vzdělávání UK schválený TMC pro CDL., AMTWP „Přírodní lékaři Kanady“, AAMT „Australská Asociace Maséři Ltd.“. 

 
Cena kurzu
 Thai yoga masáže Level-1(30 hodin).. 12.000,- Kč.  při registraci 4 týdny před zahájením kurzu: sleva 10%.
V ceně kurzu jsou skripta (každá poloha je prezentována fotografií).
Za oficiální certifikát z thajského TMC bude účtována extra částka ve výši 800,- Kč        (doručení 2-3 týdny po ukončení kurzu). Rezervace, přihlášení a další informace u Petra Záveského:                              petr.tm@gmail.com 

                   

12.7.2016 VÍCE »

Indická pouť 2016 s Petrou Sárou, doporučujeme.

 

Milí jógující přátelé,
často od vás přichází dotaz jak putovat po kouzelných a svatých místech Indie. 
Poutě s inspirující bytostí Petrou Sárou Pavitrou  můžeme vřele doporučit.
 
hari OM
 

​​
​Ešte stále je skupina pútnikov otvorená a možnosť stať sa ​jej členom stále aktuálna! Ešte chvíľku počkáme a zvedavo budeme vyzerať, koho nám Vesmír do skupiny pošle….

 Opäť poputujeme smer Sever a zameriame sa na Himaláje. Dotkneme sa ľadovca pri prameni rieky Ganga a 
​spočinieme pri jej dcére – rieke Alaknand v Badrinathe. Navštívime Festival jogy, kultúry a spirituality v Haridware, preskúmame Mekku jogy – Rišikeš, vystúpime na Triund a navštívime exilové sídlo Dalailamu v McLeod Ganji…..A omnoho viac!

 Zo srdca Vás týmto opäť pozývam v októbri do Indie na spoločnú púť krajinou a vnútorným svetom. 

Nízko-rozpočtová púť krajinou ducha, plná prekvapujúcich zážitkov a spoznaní o sebe samom. V skromnom štýle  jednoduchosti ashramov a ubytovn
​í​
 v polohách vysokohorských, cez pravidelné cvičenie, prácu s dychom, meditácie, satsangy a zaujímavé podujatia budeme putovať k svojmu stredu a tým sa otvárať kráse Matky Zeme .Zažime spolu skutočnú Indiu a poďme cez púť posvätnou krajinou putovať samy k sebe! 

Podrobné informácie nájdete na webových stránkach:http://pavitrayogatherapy.com/events/indicka-put/

Fotky z Pútí 2013
​,​
 2014
​ a 2015​
 si môžete pozrieť v
​ Galérii.​

​  


Indická púť 2014 vo forme unikátneho videa:https://youtu.be/KprzHjJMKk0

 
Video prezentácia, ktorá vznikla ako kompilácia fotiek a informácií z pobytov v Indii v rokoch 2011-2014:
http://youtu.be/uCx-RZEgIUE

Video prezentáciu z púte 2013 s česko-slovenským osadenstvom si môžete pozrieť tu:
 http://youtu.be/PZmGr8bMK1M

S akýmikoľvek otázkami sa na mňa bez váhania obracajte a ak pocítite, že je táto informácia užitočná pre niekoho vo Vašom okolí, smelo zdieľajte ďalej! 
Ďakujem za jej šírenie!   
Všetci ste srdečne vítaní!

 
Teším sa na 
​N​
ás!

Pranama

Petra Sara Pavitra Pavlacová

www.pavitrayogatherapy.com
info@pavitrayogatherapy.competrasara@gmail.com
Phone n.: +421 902 230 621
skype:sararichmondvale,FB: Petra Sara Pavitra

22.7.2016 VÍCE »

Nově Fyzioterapeutické poradenství a terapie ve studiu – Barbara Krejčová – OMmasáže

Milí jogíni,
 přijďte si odpočinout, načerpat energii a udělat něco pro své zdraví a krásu.
 Nově můžete využít přátelského prostředí našeho Omyoga studia k relaxaci a regeneraci formou masáží a individuální terapie.
 OM MASÁŽE nabízí fyzioterapii, zdravotní i relaxační masáže.Více o nabídce se dozvíte na webových stránkách: www.ommasaze.cz.
 Aktuality můžete sledovat také na facebooku.
 Těší se na Vás masérka a fyzioterapeutka Bc. Barbara Krejčová. 

16.11.2015 VÍCE »

Vaše yogamatky ve studiu

Milí přátelé,
V našem OMovém kumbálku byl prostor pro ukládání Vašich jógamatek. 
Protože  jógamatek neustále přibývá a  prostor pod plynovým kotlem je nutno pravidelně uklízet, 
  přemístily jsme Vaše milované:-) jógamatky hned ke vstupu do studia do červených polic.
Zde si můžete své jógamatky ukládat. Tento prostor je však otevřený a proto nemůžeme ručit, že si Vaši jógamatku někdo nepůjčí, nebo „omylem“ neodnese. Proto zvažte sami, jak využívat.
Přejeme si, abyste se u nás citili dobře a nacházeli v sobě to jemnější, láskyplnější.
Namasthe 
Andrea & Katka

24.7.2015 VÍCE »