Aktuality

Face Yoga – již ve čtvrtek 25.ledna 2018 od 18:00

Již ve čtvrtek 25. ledna se koná první lekce Face Yoga se Simonou Rydlovou.
Začátek lekce je v 18:00 hodin a její délka je 60 minut. Lekce bude probíhat v prostorách čajovny.
Cena je 200,- Kč (kurzovné nelze platit věrnostní kartou OM yoga studio ani kartou Multisport).
Již tento čtvrtek se na Vás bude těšit jak Simča Rydlová tak i Andrejka Smékalová.

19.1.2018 VÍCE »

Středeční Slow Flow Vinyása od 16:45

Drazí přátelé,
středeční slow flow vinyásu  16:45-18:00 povede nyní se Sašou Knoblochovou velmi oblíbený lektor našeho studia- Honza Šimáček.
Honza se právě vrátil z Indie  nabitý energií a zkušenostmi, které se Vám chystá předávat na středečních lekcí.
Těšíme se <3
 
 

19.1.2018 VÍCE »

PSYCHOLOGICKÉ ASPEKTY ASÁN – Semináře Saši Knoblochové – vždy jedna středa v měsíci 18:00-20:00

Zveme Vás na pravidelné semináře osobního rozvoje jogínky, terapeutky a koučky Alexandry Knoblochovéna téma Psychologické aspekty asán. 
Tento rok bude velmi intenzivní na prožitky v oblasti srdce.Srdce chce pravdu. A pokud tam pravda nebude, tak bude dělat všechno pro to, aby ji ve Vás probudilo.Není čas hrát si na nějaké role. Je čas na pravdu, a to na pravdu ve všech životních oblastech.Připravme se společně)) Připravila jsem pro Vás další seriál z oblasti OSOBNÍHO RŮSTU.Tentokráte fyzicky-mentálně-energetický Každý měsíc propojíme oblast těla-mentální návyk-dechKonkrétní asána, pro oblasti těla, které máme nemocné, zkrácené konkrétní mentální návyky a obranné mechanismy, které nám vadí ve vztazích a zavírají naše srdce a dech, který to vše krásně propojí, zvědomí a vyléčí. 
Těším se na rok 2018 a na VásSaša 
a tým OM Yoga Studia

 
SEMINÁŘE SE BUDOU KONAT VŽDY VE STŘEDU V DRUHÉ POLOVINĚ MĚSÍCE OD 18:00 – 20:00 HOD.V každém setkání bude část teoretická, ale i část praktická – cvičební, je tedy vhodné pohodlné oblečení ke cvičení. Studio je vybaveno jógovými podložkami, nemusíte kupovat.  Semináře se budou konat v čajovně studia a jsou určeny pro menší skupinu maximálně 5. – 7. posluchačů .
Zde jsou témata jednotlivých seminářů, není vyučováno formou kurzu, témata na sebe volně navazují. Můžete se tedy hlásit i na jednotlivé semináře. 
24.1.   Leden-RAMENA-STRACH-DECH28.2.  Unor-SRDCE-LASKA-DECH28.3.  Březen-BŘICHO-VZTEK-DECH25.4.  Duben-LEDVINY-OPUŠTĚNÍ-DECH23.5.  Květen-KYČLE-STABILITA-DECH20.6.  Červen- BEDRA-ZODPOVĚDNOST-DECH25.7.  Červenec-SRDCE-OPUŠTĚNÍ-DECH22.8.  Srpen-SRDCE-PŘIJETÍ-DECH26.9.  Září -RUCE-PŘIJÍMÁNÍ A POUŠTĚNÍ-DECH24.10. Říjen-KOLENA-POKORA-DECH21.11. Listopad-LEDVINY-MÁMA-DECH19.12. Prosinec-SRDCE-DĚTI-DECH
Cena: 300,- Kč  za jeden seminářRezervace a další informace: přímo u Saši sasa@zmenajezivot.cz 
                                      
Alexandra KnoblochováMotto: Můžeme lhát slovy, ale tělesné vyjádření říká pravdu. F. NietzscheAlexandra pracuje od roku 2008 jako terapeut a kouč. Věnuje se mezilidským vztahům a v posledních třech letech psychosomatice, kterou vnímá, jako jádro našich vztahů, nemocí a zdraví.​Při práci s klienty využívá systemickou metodu koučování, která pracuje s maximálním potenciálem člověka, podporuje ho v jeho myšlenkách a nápadech.​Sama cvičí jógu, zajímá se o alternativní cesty v léčení, zajímají jí i duchovní směry, které rozšiřují naše vědomí a vnímání reality. Má pětiletou holčičku a věří v to, že láska a laskavost je ten nejlepší lék na všechna naše trápení.​ 

 

15.1.2018 VÍCE »

8.1.2018 Pondělí 19:00 – Léčivé divadlo – Novotného lávka – Gabriela Filippi, Patrik Kee a hostem Josef Červienka!! NENECHTE SI UJÍT

Pozvánka do Léčivého divadla Gabriely Filippi 
 
8.1.2018 – Dar z nebes – 19.h

 
 

hudební představení o životě po životě
Hrají: Gabriela Filippi a Patrik Kee
Hostem bude moravský léčitel a učitel sebeléčení Josef Červienka
sebeleceni.com

 

 

Dar z nebes: Činoherní hudební představení: Příběh radosti, který začal slzami. Na motivy knižního bestselleru, zaznamenává pozoruhodné vyprávění o životě po životě. Diváci se seznámí se skutečnostmi, které vrhají světlo na tajemství posmrtného života. Tyto poznatky mohou být zdrojem porozumění velmi potřebného pro dnešní svět a zejména pro ty, jejichž blízcí již odešli. Podle skutečné události.
Hraje, tančí a zpívá: Gabriela Filippi a Patrik KEE patrikkee.cz  Ve druhé části představení: Hovory s Gabrielou a jejím hostem o onom světě s praxí, ale i o lecčems jiném. Vždy však s láskou a humorem.
Délka 1. části představení cca. 60 minut + délka 2.části představení – rozhovor s hostem/beseda cca. 1h
 

 

 

Předprodej vstupenek

 

 

Kde
Klub Lávka

Novotného lávka 201/1, Staré Město, 110 00 Praha-Staré Město-Praha 1

Kdy
pondělí, 8. leden 201819:00 CET

Komu se ozvat
pokladna Klubu Lávka
tel:. 221 082 288

 

11.12.2017 VÍCE »

POSLEDNÍ VOLNÉ MÍSTO na Thai Yoga masáž – certifikovaný kurz 19.-23. ledna 2018, maximálně pro 6 osob!

 

CERTIFIKOVANÝ KURZ 
Thai Yoga Massage    19.-23. 1.  2018
vede PETR ZÁVESKÝ - certifikovaný lektor
maximálně 6 účastníků!

Zveme Vás na další opakování úspěšného kurzu Thai Yoga Masáž, který v OM Yoga studiu pravidelně vyučuje velmi zkušený terapeut a lektor  Petr Záveský.Výuka probíhá pět dní, vždy od pátku do úterka od 9:00 do 17:00 v čajovně OM Yoga Studia. Ve skupině je nejvíce 6 studentů!Pro přihlášení do kurzu není nutné předchozí zdravotní vzdělání!Kurz je ukončen Certifikátem školitele Surya Thai Massage School o  úspěšném absolvování kurzu a složení konečné zkoušky.

Co je Thai Yoga Masáž?
Thajská masáž je unikátní masážní styl, zahrnující  akupresuru, prvky jógy a reflexologii.
Je to duchovní tanec, jóga pro dva lidi, původně praktikovaná v buddhistických klášterech. Je především spirituálním cvičením, meditací v pohybu. Teoreticky, Thai yoga masáž je založena na konceptu energetických linií (sen). Prací na těchto liniích akupresurou a protahováním aktivuje a znovuobnovuje volný tok energie v našem těle, odstraňuje fyzické a emocionální bloky. Terapeut využívá váhu svého těla a pracuje palci, dlaněmi, lokty, chodidly a koleny. Jemné kolébáni a rytmické stlačování v souladu s dechem navozuje pocit hlubokého uvolnění, vyrovnanosti a vnitřní pohody.
Volný tok energie zlepšuje krevní cirkulaci a odvádí z těla toxiny. Nervový systém se dostává do rovnováhy a tělo regeneruje. Po terapeutické stránce odstraňuje bolesti zad, krku, ramen, nohou, kolen apod. Pomáhá řešit problémy s trávením, nespavostí a stresem, zvětšuje dechovou kapacitu. Podporuje správné držení těla a jeho flexibilitu. Uvolňuje tělo od emocionálního napětí. Harmonizuje tělo, mysl a ducha. Thai yoga masáž se provádí na měkké podložce na podlaze, ve volném a pohodlném oděvu. 

Budete vyškoleni přesně podle stejných osnov, jako se učí v Thajsku. 

Budete schopni praktikovat 1,5-2 hodinovou Thai yoga masáž! 

Studenti se také naučí obecné znalosti o Thai yoga masáži, pokud jde o její bezpečné praktikování a její kontraindikace. 

POPIS KURZU Co vše se naučíte v kurzu Thai Yoga Masáž Level-1
1. Budete schopni praktikovat 1,5-2 hodinovou Thai yoga masáž!
2. Budete vyškoleni přesně podle stejných osnov, jako se učí v Thajsku.
3. Po absolvování kurzu obdržíte certifikát Surya Thai Masáž School, nebo mne můžete požádat o zaslání originálního diplomu z thajského TMC. Na oba z těchto diplomů pak můžete navázat dalším studiem na TMC v Thajsku. Vzdělání až na úroveň učitele je možné a pokud si zvolíte tuto cestu, rád Vám s ní pomohu.
4. První stupeň obsahuje masáž celého těla a vybuduje pevný základ pro případné další hlubší studium Thajské masáže. 
5. Naučíte se masážní techniky hlavy, krku, ramen, obličeje, zad na boku a obličejem dolu, paží, břicha, nohou, strečink a zakončení.
6. Studenti se také naučí obecné znalosti o Thai yoga masáži, pokud jde o její bezpečné praktikování a její kontraindikace. 

 

Jak probíhá výuka
Každý vyučovací den začíná krátkým cvičením jógy a meditací.
Při první demonstraci učitel dává jasné vysvětlení pozic se všemi detaily a v druhé ukázce předvádí plynulost celé sekvence. Studenti pak následují jeho učeni za pomoci přesného textového návodu osnov TMC.
Po verzi krátkých demonstrací studenti praktikují pozice v páru a následují jasné instrukce z manuálu.
Učitel dohlíží, opravuje a podporuje studenty na každém kroku. Tímto způsobem jsou studenti schopni se naučit a vstřebat všech 158 pozic celé masáže v pátém dni kurzu. Vysoce individuální přístup učitele ke každému studentovi zaručuje maximální počet osmi studentů v kurzu. 

                                               Petr Záveský                                              je bývalým profesionálním tanečníkem a tanečním pedagogem. Posledních osm let se věnuje výhradně praxi a studiu Thajské masáže a dalších forem tzv.“bodywork“. Při svých četných studijních pobytech v Thajsku studoval na několika různých masážních školách a absolvoval kurzy Osteothai, integrace osteopatických principů a technik do Thajské masáže (David Lutt), Advanced of nerv-touch(Lek Chaiya), Foot masáž, Thai table masáž a Step on (TMC), Advanced Thai and stretches, Traditional Thai Yoga Massage, Harmonics and joint manipulation (Sunshine Massage School, Chiang Mai).Petr má bohaté pracovní zkušenosti od nás i ze zahraničí (Anglie, Španělsko). Je přidruženým partnerem TMC, Thai Massage School of Chiang Mai, jedné z nejprestižnějších a mezinárodně uznávaných masážních škol v Thajsku.TMC Chiang Mai je první, thajskou vládou akreditovaná masážní škola, která získala Královskou cenu za nejlepší masážní školu v Thajsku v roce 2005. 
TMC je uznávána osmi nezávislými institucemi: Ministerstvem školství Thajska, Ministerstvem zdravotnictví Thajska, Ministerstvem práce Thajska, CMT BC Canada „The College of Massage Therapist, NCBTMB USA „The National Certification Board for Therapeutic Massage“, Ministerstvem školství a vzdělávání UK schválený TMC pro CDL., AMTWP „Přírodní lékaři Kanady“, AAMT „Australská Asociace Maséři Ltd.“.                                             

Cena kurzu
 Thai yoga masáže Level-1(30 hodin).. 12.000,- Kč.  při registraci 4 týdny před zahájením kurzu: sleva 10%.
V ceně kurzu jsou skripta (každá poloha je prezentována fotografií).
Za oficiální certifikát z thajského TMC bude účtována extra částka ve výši 800,- Kč        (doručení 2-3 týdny po ukončení kurzu). Rezervace, přihlášení a další informace u Petra Záveského:                              petr.tm@gmail.com 

                        

28.11.2017 VÍCE »

Úterní Semináře Duchovní a Energetické cesty s Robertem de Roy 20.00 – 21:30

Zveme Vás na semináře Roberta de Roy – energetika a meditace
Každé úterý od 20:00 do 21:30
Cena : 300,- 
Informace a přihlášení u Roberta - short1@seznam.cz
9.1.   Léčení energií – různé způsoby jak diagnostikovat potíže klientů
16.1.  Léčení energií – postavení , držení a pohyby rukou při léčení
23.1.   Léčení energií – kontrola a vlastní zpětná vazba po provedení vstupu do energetických obalů těla
30.1.  Léčení energií – pomoc a léčba na dálku (mimo přímý dohled účastníků léčby)
6.2.   Léčení energií – aplikace schopností na zvířata domácí i divoká
Těšíme se na Vás

6.11.2017 VÍCE »

Nadace pro Vláďu Mikuláše

Milí jógoví přátelé,
nabízíme Vám možnost podpořit Vláďu Mikuláše – našeho úžasného učitele jógy, fyzioterpeuta se „zlatýma rukama“ a kamaráda se „zlatým srdcem“ v jeho těžkém životním období. Můžete tak učinit finančním darem přes nadaci ADRA
 Účet u ADRY je 57333375/0300 a variabilní symbol 238!!! VS je velmi důležitý, je to Vláďův symbol a peníze budou náleže jemu, jinak by šly do obecného účtu nadace.
 v tuto chvíli ještě není dohledatelný Vláďův případ na stránkách ADRY, musí se vše teprve zadministrovat. Díky Petře Němcové  604860197, však byla sbírka velmi rychle povolena. U Petry další případné informace ke sbírce.
Pro ověření, že účet patří skutečně ADŘE na https://www.adra.cz/nadace-adra/verejna-sbirka
 Formulář pro potvrzení o daru pro odečer z daní https://www.adra.cz/nadace-adra/jak-usetrit-na-danich
Vláďovi byla diagnostikována  ALS /amyotrofická laterální skleróza/,  u které západní medicína nezná příčinu ani lék. Progrese nemoci je individuální, ale dá se předpokládat, že
budou potřeba peníze – na terapie, kompenzační pomůcky, pro rodinu, pro děti, na hypotéku..
  
Díky takovým bytostem, jako je Miky,  a jeho osudu se můžeme stále učit pokoře a poznávání hodnot a  smyslu života.
Děkujeme.
 

29.3.2017 VÍCE »