Aktuality

pátek 17.11. SVÁTEČNÍ LEKCE 8:30 – 10:00 – Prana Vashya yoga s Martinou Linhartovou

Milí jógující přátelé, 
zveme Vás na sváteční lekci krásné jógové série Prana Vashya Yogy.

Lekci povede Martina Linhartová, která se naučila tuto sérii přímo v jihoindickém Mysore u učitele a tvůrce této jógové cesty Jogacharii Vinaye Kumara.

 

Zdánlivě podobná jako známá Ashtanga yoga a z ní vycházející Iyengar yoga, ale naprosto naprosto jiný přístup a práce v asánách.

Je to cesta vědomého provádění asán skrze jemné a přesné práce v pozici v nádechu i přesné práci jemných fascií ve výdechu.

 

Tělo zde začíná objevovat a používat obrovský potenciál dechových svalů a na ně navázaných jemných fascií (které jinak téměř nevyužíváme a nepracují), přináší změnu nervového napětí ..zklidňuje a nechává pracovat sympatické a parasympatiké nervy v jejich přirozené a ideální spolupráci a série nám odkrývá náš nekonečný potenciál mysli.

 

Lekce je vhodná pro začátečníky, kteří nemají žádná zdravotní omezení a pro mírně a více pokročilé jógující.

 

Těšíme se na Vás:-)

 

Martina a OM Yoga

 

 
 

12.11.2017 VÍCE »

Změny v rozvrhu lekcí v týdnu 13.-17.listopadu

V tomto týdnu jsou malé změny v rozvrhu lekcí:
Úterý 14.11. odpadá seminář Energetika od 20:00 s Robertem de Roy
Čtvrtek 16.11. proběhnou večer tyto lekce : 17:30 – 19:00  Ashatanga se Simonou Horčičkovou
                                                                               19:00 – 20:15  Hatha yoga se Zuzkou Bergerovou 
Pátek 17.11. budou zrušeny lekce: 7:00-8:00, 12:00- 13:30 a 17:00- 18:30
 
Děkujeme za pochopení 
Vaše OM Yoga

10.11.2017 VÍCE »

Nadělte si k Vánocům dovednost! Thai Yoga Massage, Certifikovaný kurz 8.-12. prosince

NADĚLTE SI DOVEDNOST

CERTIFIKOVANÝ masážní KURZ 
Thai Yoga Massage
předvánoční termín 8.-12. prosince
Opět Vás zveme na oblíbený kurz  Thai Yoga Masáží, tentokrát v čase předvánočním. Možná tím obdržíte ten nejkrásnější a nejtrvalejší vánoční dárek. Během pěti kouzelných, transformačních dní budete součástí malé skupiny  6-ti studentů, kterou povede zkušený, zábavný a milý terapeut a lektor  Petr Záveský. 
Jste všichni velmi zváni:-)Petr a tým OM Yoga Studia
Pro přihlášení do kurzu není nutné předchozí zdravotní vzdělání!Kurz je ukončen Certifikátem thaiské masážní školy TMC, Thai Massage School of Chiang Mai. 

Co je Thai Yoga Masáž?
Thajská masáž je unikátní masážní styl, zahrnující  akupresuru, prvky jógy a reflexologii.
Je to duchovní tanec, jóga pro dva lidi, původně praktikovaná v buddhistických klášterech. Je především spirituálním cvičením, meditací v pohybu. Teoreticky, Thai yoga masáž je založena na konceptu energetických linií (sen). Prací na těchto liniích akupresurou a protahováním aktivuje a znovuobnovuje volný tok energie v našem těle, odstraňuje fyzické a emocionální bloky. Terapeut využívá váhu svého těla a pracuje palci, dlaněmi, lokty, chodidly a koleny. Jemné kolébáni a rytmické stlačování v souladu s dechem navozuje pocit hlubokého uvolnění, vyrovnanosti a vnitřní pohody.
Volný tok energie zlepšuje krevní cirkulaci a odvádí z těla toxiny. Nervový systém se dostává do rovnováhy a tělo regeneruje. Po terapeutické stránce odstraňuje bolesti zad, krku, ramen, nohou, kolen apod. Pomáhá řešit problémy s trávením, nespavostí a stresem, zvětšuje dechovou kapacitu. Podporuje správné držení těla a jeho flexibilitu. Uvolňuje tělo od emocionálního napětí. Harmonizuje tělo, mysl a ducha. Thai yoga masáž se provádí na měkké podložce na podlaze, ve volném a pohodlném oděvu. 

Budete vyškoleni přesně podle stejných osnov, jako se učí v Thajsku. 

Budete schopni praktikovat 1,5-2 hodinovou Thai yoga masáž! 

Studenti se také naučí obecné znalosti o Thai yoga masáži, pokud jde o její bezpečné praktikování a její kontraindikace. 

POPIS KURZU Co vše se naučíte v kurzu Thai Yoga Masáž Level-1
1. Budete schopni praktikovat 1,5-2 hodinovou Thai yoga masáž!
2. Budete vyškoleni přesně podle stejných osnov, jako se učí v Thajsku.
3. Po absolvování kurzu obdržíte certifikát Surya Thai Masáž School, nebo mne můžete požádat o zaslání originálního diplomu z thajského TMC. Na oba z těchto diplomů pak můžete navázat dalším studiem na TMC v Thajsku. Vzdělání až na úroveň učitele je možné a pokud si zvolíte tuto cestu, rád Vám s ní pomohu.
4. První stupeň obsahuje masáž celého těla a vybuduje pevný základ pro případné další hlubší studium Thajské masáže. 
5. Naučíte se masážní techniky hlavy, krku, ramen, obličeje, zad na boku a obličejem dolu, paží, břicha, nohou, strečink a zakončení.
6. Studenti se také naučí obecné znalosti o Thai yoga masáži, pokud jde o její bezpečné praktikování a její kontraindikace. 

 

Jak probíhá výuka
Každý vyučovací den začíná krátkým cvičením jógy a meditací.
Při první demonstraci učitel dává jasné vysvětlení pozic se všemi detaily a v druhé ukázce předvádí plynulost celé sekvence. Studenti pak následují jeho učeni za pomoci přesného textového návodu osnov TMC.
Po verzi krátkých demonstrací studenti praktikují pozice v páru a následují jasné instrukce z manuálu.
Učitel dohlíží, opravuje a podporuje studenty na každém kroku. Tímto způsobem jsou studenti schopni se naučit a vstřebat všech 158 pozic celé masáže v pátém dni kurzu. Vysoce individuální přístup učitele ke každému studentovi zaručuje maximální počet osmi studentů v kurzu. 

                                               Petr Záveský                                              je bývalým profesionálním tanečníkem a tanečním pedagogem. Posledních osm let se věnuje výhradně praxi a studiu Thajské masáže a dalších forem tzv.“bodywork“. Při svých četných studijních pobytech v Thajsku studoval na několika různých masážních školách a absolvoval kurzy Osteothai, integrace osteopatických principů a technik do Thajské masáže (David Lutt), Advanced of nerv-touch(Lek Chaiya), Foot masáž, Thai table masáž a Step on (TMC), Advanced Thai and stretches, Traditional Thai Yoga Massage, Harmonics and joint manipulation (Sunshine Massage School, Chiang Mai).Petr má bohaté pracovní zkušenosti od nás i ze zahraničí (Anglie, Španělsko). Je přidruženým partnerem TMC, Thai Massage School of Chiang Mai, jedné z nejprestižnějších a mezinárodně uznávaných masážních škol v Thajsku.TMC Chiang Mai je první, thajskou vládou akreditovaná masážní škola, která získala Královskou cenu za nejlepší masážní školu v Thajsku v roce 2005. 
TMC je uznávána osmi nezávislými institucemi: Ministerstvem školství Thajska, Ministerstvem zdravotnictví Thajska, Ministerstvem práce Thajska, CMT BC Canada „The College of Massage Therapist, NCBTMB USA „The National Certification Board for Therapeutic Massage“, Ministerstvem školství a vzdělávání UK schválený TMC pro CDL., AMTWP „Přírodní lékaři Kanady“, AAMT „Australská Asociace Maséři Ltd.“.                                             

Cena kurzu
 Thai yoga masáže Level-1(30 hodin).. 12.000,- Kč. 
při registraci do 3.12. 2017 : sleva 10%.
V ceně kurzu jsou skripta (každá poloha je prezentována fotografií).
Za oficiální certifikát z thajského TMC bude účtována extra částka ve výši 800,- Kč        (doručení 2-3 týdny po ukončení kurzu). Rezervace, přihlášení a další informace u Petra Záveského:                              petr.tm@gmail.com 

                        

10.11.2017 VÍCE »

18.-19.11. Unikátní víkendový seminář s Ashtanga Yogi Souls MIRI&GILAD HAROUVI z Izraele, organizuje Eva Vrbová

Vřele a ze srdce Vás  zvu na víkendový seminář 18.-19.11.2017s významnými učiteli Ashtanga yogy, manžely Giladem and Miri Harouvi z Izraele. 
Miri a Gilad mají více jak 30-ti letou Ashtangovou praxi, kterou propojili s tancem.Jsou žáky významných tradičních jógových učitelů. Jejich prvním učitelem a nyní i rodinným přítelem je Danny Paradise. Dále to byli Šri Pattabhi Jois, Sharath Rangaswamy, David Williams, David Swenson, Nancy Gilgoff…V roce 1986 jako první založili v Izraeli nejvýznamnější ’Joga shalu‘ především pro praktikující Ashtanga jogu. Zde každý rok probíha jejich Teachers training. 
Pro me je vždy velkým potěšením se s Miri a Giladem  setkat a nechat se inspirovat pohledem ženským a mužským právě na praxi Ashtanga jogy!
Miri v současné době píše knihu, skutečný příběh o léčbě, kde nejenom joga pomáhá.Gilad v letošním roce vydal jeho prvni knihu ‚Kaivalya’, vše o původu jogy a jejích souvisejicich faktech. Kniha je nyni pouze v hebrejštine, ale pracuje se na překladu do angličtiny.Workshop bude veden v angličtině a je vhodný pro pokročilé Ashtangisty, ale i pro nové adepty této tradiční cesty jógy. 

Těším se na Vás Eva Vrbová
Sathurday, November 18th 10:00 - 13:00Pranayama practice1st and preparation to 2nd series ( back arching)15-20 mins Time for questions and answers
Sunday, November 19th 10:00 - 13:00Ashtanga PranayamaSecond series of Ashtanga Vinyasa yoga+ some of advanced Vinyasas of the 3rd´´Yoga talk’´- History, archelogy, mythology and Philosophy of Patanjali
REZERVACE a další informace: u Evy evayoga@email.czCENA :1.000,- Kč za jeden den, 1.800,- dva dny              Platbu, prosím, posílejte na účet  2106932518/270018. a 19. listopadu V  OM Yoga studiu od 10:00 do 13:00 hodin.

Big thanks to very nice people and great teachers Miri Harouvi Ashtanga-yoga and Gilad Harouvi-Ashtanga Yoga for amazing workshop in OM Yoga Studio. I learned a lot and enjoyed each minute with you.Namasthe:-) Hana Seifrtová

 

 

The main story

 Gilad a Miri Harouvi jsou přímá generace učitelů Ashtanga Yogy, kteří studovali jógu u Sri. G. Patabhi Joise. Jsou studenty a celoživotními přáteli Dannyho Paradise, jednoho z prvních 11 učitelů Ashtanga jógy ze Západu. Setkali se a studovali s proslulými učiteli jako Sri K. Pattabhi Jois, Sharath Rangaswamy, David Williams, David Swenson, Shandor Remete, Nancy Gilgoff, Chuck Miller, Maty Ezraty, Andrew Eppler a Kristina Karitinou. Praktikují Ashtanga jógu od roku 1986 a žijí a učí v Tel Avivu. Jsou příjemní, vynikající a inspirující zejména díky jejich celoživotní plodné vzájemné propojenosti mezi studiem, učením, výzkumem a láskou. Jóga s Miri a Giladem je praxe a osobní příklad – Jóga jako způsob života. Workshopy jsou všímavým vhledem, ale i zábavou. Otevírají možnost případným hlubším změnám jak na fyzické, tak na mentální úrovni. Při workshopech používají dva hlavní přístupy k hlubšímu studiu Ashtanga jógy: A.T.T.- Anatomická technika ashtangy: jde o užitečný a účinný způsob analýzy anatomie těla v Ashtanga józe, princip univerzální dynamiky a statiky v každodenní praxi. Praxe je pokročilá, systematická, jasná a vědomá. Je zábavná a bezpečná a přizpůsobuje se individuálním potřebám každé úrovně. Primary series “ Yoga Chikitsa“ je založena zejména na pohybových prvcích z každodenního života od základní do pokročilejší úrovně: předklony, spinální pozice, balanční a stabilizační pozice, posílení středu těla, kontrola dechu při cvičení, základní i pokročilé techniky protažení, aktivní a pasivní relaxace. 2nd Series „Čištění nervových drah/systému – Nadi Shodhana“ – se zabývá méně obvyklými záklony posilováním horní části těla, pokročilými balančními pozicemi a obrácenými pozicemi. 

Gilad and Miri Harouvi are direct generation of Ashtanga Yoga Teachers who had been studying yoga by Sri. G. Patabhi Jois. They are students and lifelong friends with Danny Paradise, who is one of the first 11 Ashtanga yoga teachers in the West. They met and studied with such world renowned teachers as Sri K. Pattabhi Jois, Sharath Rangaswamy, David Williams, David Swenson, Shandor Remete, Nancy Gilgoff, Chuck Miller, Maty Ezraty , Andrew Eppler and Kristina Kariti. They have been practicing Ashtanga Yoga since 1986 and live and teach in Tel Aviv. They are nice, brilliant and inspiring for all of us particularly because of their lifelong constant fruitfull mutual practice of studying, learning, teaching, research and love. Yoga with Miri and Gilad is a practice as well as a personal example – Yoga as a way of life. The workshops are a careful study and fun and are an opening to a profound and effective change. In the workshops, they utilize 2 major approaches to the Ashtanga profound study: A.T.T. – anatomical Ashtanga Technique: Is a study approach, useful and effective, based on anatomical principles of Ashtanga: Principles of Universal Dynamic and Static Asana/Vinyasa that are practical in daily life. The practice is advanced, concise, clear and evidence based. It is fun and safe and is adjusted to suit individual needs at any level. The Primary series “ Yoga Chikitsa” is mainly engaged in the elements of daily human movement, from “Normal” to advanced level: forward bends, spinal twists, balance, stability and strength of the body core, breath control during exertion, basic and advanced flexibility techniques, active and passive relaxation. The 2nd Series “Nerve purification – Nadi Shodhana” – deals mainly with non-usual backarching (“bending”), upper body strength, advanced balance and inverted asanas.

 

7.10.2017 VÍCE »

Hormonální jóga – další dva víkendové semináře: 9.-10.12. 2017, nebo 13.-14.1.2018

Zveme Vás na semináře
HORMONÁLNÍ JÓGOVÉ TERAPIE
se Zuzkou Bergerovou
Možné dva termíny:
9.-10. prosince,  nebo 13.-14. ledna

8.11.2017 VÍCE »

Úterní Semináře Duchovní a Energetické cesty s Robertem de Roy 20.00 – 21:30

Můžete se přidat na další pokračování seminářů o energetice a našem duchovním prostoru s Robertem de Roy
Vždy v úterý od 20:00 do 21:30
Cena : 300,- 
6)    7.11.     Tantra-prace s kundaliny, aniz by byla podminena sexem.
7)    14.11.    Rozsireni vedomi energetickym pusobenim na vnitrni body uvedomeni. 
8)   21.11.    Energetické omezeni pusobeni hmoty na nas zivot -tzv nedostatek spanku, spatny osud, problémy se zdravim. .
9)   28.11.   Sila vnitrniho rozhodnuti v tantre, magii,mystice. Jeji nacvik a realizace.
10)   5.12.     Setkavani s vyssimi bytostmi v transovém bdeni 
Těšíme se na Vás

6.11.2017 VÍCE »

POZOR!! PONDĚLNÍ lekce od 9:00 DOČASNĚ ZRUŠENY

Milí jógující,
pondělní lekce od 9 hodin jsou dočasně zrušeny. 
Děkujeme za pochopení
Vaše OM Yoga

29.10.2017 VÍCE »