Aktuality

Indická pouť 2016 s Petrou Sárou, doporučujeme.

 

Milí jógující přátelé,
často od vás přichází dotaz jak putovat po kouzelných a svatých místech Indie. 
Poutě s inspirující bytostí Petrou Sárou Pavitrou  můžeme vřele doporučit.
 
hari OM
 

​​
​Ešte stále je skupina pútnikov otvorená a možnosť stať sa ​jej členom stále aktuálna! Ešte chvíľku počkáme a zvedavo budeme vyzerať, koho nám Vesmír do skupiny pošle….

 Opäť poputujeme smer Sever a zameriame sa na Himaláje. Dotkneme sa ľadovca pri prameni rieky Ganga a 
​spočinieme pri jej dcére – rieke Alaknand v Badrinathe. Navštívime Festival jogy, kultúry a spirituality v Haridware, preskúmame Mekku jogy – Rišikeš, vystúpime na Triund a navštívime exilové sídlo Dalailamu v McLeod Ganji…..A omnoho viac!

 Zo srdca Vás týmto opäť pozývam v októbri do Indie na spoločnú púť krajinou a vnútorným svetom. 

Nízko-rozpočtová púť krajinou ducha, plná prekvapujúcich zážitkov a spoznaní o sebe samom. V skromnom štýle  jednoduchosti ashramov a ubytovn
​í​
 v polohách vysokohorských, cez pravidelné cvičenie, prácu s dychom, meditácie, satsangy a zaujímavé podujatia budeme putovať k svojmu stredu a tým sa otvárať kráse Matky Zeme .Zažime spolu skutočnú Indiu a poďme cez púť posvätnou krajinou putovať samy k sebe! 

Podrobné informácie nájdete na webových stránkach:http://pavitrayogatherapy.com/events/indicka-put/

Fotky z Pútí 2013
​,​
 2014
​ a 2015​
 si môžete pozrieť v
​ Galérii.​

​  


Indická púť 2014 vo forme unikátneho videa:https://youtu.be/KprzHjJMKk0

 
Video prezentácia, ktorá vznikla ako kompilácia fotiek a informácií z pobytov v Indii v rokoch 2011-2014:
http://youtu.be/uCx-RZEgIUE

Video prezentáciu z púte 2013 s česko-slovenským osadenstvom si môžete pozrieť tu:
 http://youtu.be/PZmGr8bMK1M

S akýmikoľvek otázkami sa na mňa bez váhania obracajte a ak pocítite, že je táto informácia užitočná pre niekoho vo Vašom okolí, smelo zdieľajte ďalej! 
Ďakujem za jej šírenie!   
Všetci ste srdečne vítaní!

 
Teším sa na 
​N​
ás!

Pranama

Petra Sara Pavitra Pavlacová

www.pavitrayogatherapy.com
info@pavitrayogatherapy.competrasara@gmail.com
Phone n.: +421 902 230 621
skype:sararichmondvale,FB: Petra Sara Pavitra

22.7.2016 VÍCE »

Pozor! ještě 2 místa volná na Certifikovaný kurz THAI YOGA MASÁŽ 15.-19. 8.

CERTIFIKOVANÝ KURZ THAI  YOGA  MASÁŽ 
Dva termíny v OM Yoga Studiu:          pondělí 15. – pátek 19. srpna,NEBO   pondělí 19. – pátek 23. září 2016
vede PETR ZÁVESKÝ - certifikovaný lektor

Zveme Vás na další běh plně certifikovaného pětidenního kurzu Thai Yoga Masáže, který úspěšně proběhl v OM Yoga studiu během dubna, pod vedením zkušeného terapeuta a lektora Petra Záveského.Tentokrát máte na výběr ze dvou termínů:letní:            15. – 19. 8. 2016podzimní:  19. – 23. 9. 2016Pro přihlášení ke kurzu není nutné žádné předchozí zdravotnické vzdělání či kurzy. 

Co je Thai Yoga Masáž?
Thajská masáž je unikátní masážní styl, zahrnující v sobě akupresuru prvky jógy a reflexologii.
Je to duchovní tanec, jóga pro dva lidi, původně praktikovaná v buddhistických klášterech. Je především spirituálním cvičením, meditací v pohybu. Teoreticky, Thai yoga masáž je založena na konceptu energetických linií (sen). Prací na těchto liniích akupresurou a protahováním aktivuje a znovuobnovuje volný tok energie v našem těle, odstraňuje fyzické a emocionální bloky. Terapeut využívá váhu svého těla a pracuje palci, dlaněmi, lokty, chodidly a koleny. Jemné kolébáni a rytmické stlačování v souladu s dechem navozuje pocit hlubokého uvolnění, vyrovnanosti a vnitřní pohody.
Volný tok energie zlepšuje krevní cirkulaci a odvádí z těla toxiny. Nervový systém se dostává do rovnováhy a tělo regeneruje. Po terapeutické stránce odstraňuje bolesti zad, krku, ramen, nohou, kolen apod. Pomáhá řešit problémy s trávením, nespavostí a stresem, zvětšuje dechovou kapacitu. Podporuje správné držení těla a jeho flexibilitu. Uvolňuje tělo od emocionálního napětí. Harmonizuje tělo, mysl a ducha. Thai yoga masáž se provádí na měkké podložce na podlaze, ve volném a pohodlném oděvu. 

Budete vyškoleni přesně podle stejných osnov, jako se učí v Thajsku. 

Budete schopni praktikovat 1,5-2 hodinovou Thai yoga masáž! 

Studenti se také naučí obecné znalosti o Thai yoga masáži, pokud jde o její bezpečné praktikování a její kontraindikace. 

POPIS KURZU Co vše se naučíte v kurzu Thai Yoga Masáž Level-1
1. Budete schopni praktikovat 1,5-2 hodinovou Thai yoga masáž!
2. Budete vyškoleni přesně podle stejných osnov, jako se učí v Thajsku.
3. Po absolvování kurzu obdržíte certifikát Surya Thai Masáž School, nebo mne můžete požádat o zaslání originálního diplomu z thajského TMC. Na oba z těchto diplomů pak můžete navázat dalším studiem na TMC v Thajsku. Vzdělání až na úroveň učitele je možné a pokud si zvolíte tuto cestu, rád Vám s ní pomohu.
4. První stupeň obsahuje masáž celého těla a vybuduje pevný základ pro případné další hlubší studium Thajské masáže. 
5. Naučíte se masážní techniky hlavy, krku, ramen, obličeje, zad na boku a obličejem dolu, paží, břicha, nohou, strečink a zakončení.
6. Studenti se také naučí obecné znalosti o Thai yoga masáži, pokud jde o její bezpečné praktikování a její kontraindikace. 
 

Jak probíhá výuka
Každý vyučovací den začíná krátkým cvičením jógy a meditací.
Při první demonstraci učitel dává jasné vysvětlení pozic se všemi detaily a v druhé ukázce předvádí plynulost celé sekvence. Studenti pak následují jeho učeni za pomoci přesného textového návodu osnov TMC.
Po verzi krátkých demonstrací studenti praktikují pozice v páru a následují jasné instrukce z manuálu.
Učitel dohlíží, opravuje a podporuje studenty na každém kroku. Tímto způsobem jsou studenti schopni se naučit a vstřebat všech 158 pozic celé masáže v pátém dni kurzu. Vysoce individuální přístup učitele ke každému studentovi zaručuje maximální počet osmi studentů v kurzu. 
 
 

Petr Záveskýje bývalým profesionálním tanečníkem a tanečním pedagogem. Posledních osm let se věnuje výhradně praxi a studiu Thajské masáže a dalších forem tzv.“bodywork“. Při svých četných studijních pobytech v Thajsku studoval na několika různých masážních školách a absolvoval kurzy Osteothai, integrace osteopatických principů a technik do Thajské masáže (David Lutt), Advanced of nerv-touch(Lek Chaiya), Foot masáž, Thai table masáž a Step on (TMC), Advanced Thai and stretches, Traditional Thai Yoga Massage, Harmonics and joint manipulation (Sunshine Massage School, Chiang Mai).Petr má bohaté pracovní zkušenosti od nás i ze zahraničí (Anglie, Španělsko). Je přidruženým partnerem TMC, Thai Massage School of Chiang Mai, jedné z nejprestižnějších a mezinárodně uznávaných masážních škol v Thajsku.TMC Chiang Mai je první, thajskou vládou akreditovaná masážní škola, která získala Královskou cenu za nejlepší masážní školu v Thajsku v roce 2005. 
TMC je uznávána osmi nezávislými institucemi: Ministerstvem školství Thajska, Ministerstvem zdravotnictví Thajska, Ministerstvem práce Thajska, CMT BC Canada „The College of Massage Therapist, NCBTMB USA „The National Certification Board for Therapeutic Massage“, Ministerstvem školství a vzdělávání UK schválený TMC pro CDL., AMTWP „Přírodní lékaři Kanady“, AAMT „Australská Asociace Maséři Ltd.“. 

 
Cena kurzu
 Thai yoga masáže Level-1(30 hodin).. 12.000,- Kč.  při registraci 4 týdny před zahájením kurzu: sleva 10%.
V ceně kurzu jsou skripta (každá poloha je prezentována fotografií).
Za oficiální certifikát z thajského TMC bude účtována extra částka ve výši 800,- Kč        (doručení 2-3 týdny po ukončení kurzu). Rezervace, přihlášení a další informace u Petra Záveského:                              petr.tm@gmail.com 

                   

12.7.2016 VÍCE »

Hormonální jógová terapie – víkendové semináře 6.-7.8., nebo 17.-18.9.

 

Na semináři se naučíte sestavu hormonální jógy, kterou budete schopné s jistotou samostatně cvičit, i když s jógou nemáte dosud žádné zkušenosti.
Kontakt: zuzana@yogavila.com, mobil: 608 507 303 
 

PROGRAMSobota
13.00 – 18.00 základní sestava a dech krok po kroku, relaxace
Neděle
9.00 – 10.00 zacvičení celé sestavy „v kuse“, 10.00 – 12.00 diskuze a teoretická část12.30 – 14.30 relaxační a antistresové techniky, 14.30 – 15.00 zopakování celé sestavy, relaxace (vše za půl hodinky)
Termíny: 6.-7. 8. , nebo 17.-18.9. V OM Yoga Studiu , PrahaCena: 1.490,- Kč  

O mě
Vystudovala jsem Filozofickou fakultu UP v Olomouci a následně Fakultu sociálních věd UK obor masová komunikace. Pak jsem žila střídavě v Indii a Austrálii. V mezidobí jsem poznala svého muže, se kterým jsme zakotvili v Praze a máme naše tři milované děti (Oskara, Samuela a Jasmínu).
Jógu a meditace praktikuji 15 let a prošla jsem si různými styly a školami.Učím Jógu pro těhotné, hatha jógu, vinyasu, úžasnou hormonální jógovou terapii a jógové relaxace, které jsou mému srdci nejbližší. Učím lidi dýchat, správně a pravidelně se hýbat a umět relaxovat. Odměnou mi jsou šťastní žáci a jejich splněné zdánlivě nesplnitelné touhy a přání.

 

Jsem certifikovaná lektorka Hormonální jógové terapie dle Dinah Rodriguez. 
Co je pro mě Hormonální jógová terapie?

Báječná a velmi rychle účinná půlhodinka jógy pro ženy (i jógou dosud nepolíbené)

Možnost, jak vyřešit a zbavit se zdravotních problémů, psychických potíží.

V tuto chvíli je mou každodenní praxí, čistím si hlavu
a nabírám sílu a energii

Proč cvičit Hormonální jógu?
Hormonální jóga přirozeně odstraňuje potíže způsobené nízkou hladinou hormonů – premenstruační syndrom, symptomy přechodu, návaly, nespavost, emocionální nestabilitu, nepravidelnosti menstruace, bolestivé menstruace, pocity stresu, paniky, deprese a nerozhodnosti, snížení paměti, cysty na vaječnících, neplodnost, předčasný přechod, suchou pleť, vypadávání vlasů a lámavé nehty aj. Po čtyřech měsících pravidelného cvičení vzrůstá hormonální hladina u žen v průměru o 254 %! Bez léků, bez bylin, jen díky pravidelné praxi. Ženy jsou přirozeně spokojené, krásné a v pohodě. Často objeví ztracenou rovnováhu, často se pouští do věcí oddalovaných, často si užívají jen to že jsou a je jim dobře. 
Jak cvičit Hormonální jógu?
Cvičte doma alespoň 3x, ideálně 4x týdně. Až se systém naučíte, cvičení Vám nezabere déle než35 minut, někdy i méně. Ke cvičení nepotřebujete žádné speciální pomůcky. I nadále se věnujte všem aktivitám (józe, sportu atd.), jak jste byla zvyklá, uvidíte, že Vám půjdou ještě lépe. 

12.7.2016 VÍCE »

PRÁZDNINOVÝ – LETNÍ ROZVRH – červenec-srpen

PRÁZDNINOVÝ – LETNÍ ROZVRH LEKCÍ
OM Yoga Studia

 

Milí jógující,věnujte, prosím, pozornost změně provozu našeho studia v době letních prázdnin. Všechny změny budou minimálně den dopředu aktualizovány v rozvrhu lekcí na našich webových stránkách http://omjogastudio.cz/rozvrh/.  
MIMOŘÁDNÝ Rozvrh v příštím týdnu 4. – 10. 7. v době státních svátků:
pondělí 4.7.-   17.30 – 18.45   Hatha jóga s Andreou Smékalovou                       18.45 – 20.15   Prana Vashya s Andreou
úterý  5.7.  -    9.00 – 10.15     hatha yoga se Silvou Cifrincovo,                        18.00 – 19.30   Vinyása Flow s Evou Vrbovou
středa 6.7. –    18.00 – 19.30   Vinyása Flow  s Andreou
čtvrtek 7.7. –    8.00 – 8.45       Pranajáma s Andreou                        9.00 – 10.15     Vinyása s Andreou                        17.30 – 18.45    Hatha yoga se Silvou                        18.45 – 20.15    Ashtanga s Martinou Čechovou
pátek 8.7.  -      9.00 -10.15      Vinyása s Rosibel Marquez                         17.30 – 19.00   Ashtanga yoga s Pavlou Rozmarovou
neděle 10.7.     18.30-20.00     Vinyása Ashtanga s Rosibel 
DÁLE od 11.7.  JIŽ ROZVR LEKCÍ PRAVIDELNÝ: Pondělí:           7.00 – 8.00        ranní joga se Simonou Helovou              nově! 12.00 – 13.15     Polední Vinyása s Katkou Novákovu                        17.30 – 18.45     Hatha jóga s Andreou Smékalovou                        18.45 – 20.15     Prana Vashya s Andreou
Ůterý :               7.00 – 8.00       Ashtanga s Katkou Novákovu                         9.00 -10.15       Hatha joga s Katkou Novákovu                        17.30 – 18.45     Vinyása Flow s Evou Vrbovou                        18.45 – 20.15      Hatha joga s  s Evou Vrbovou
Středa: nově!!! 7.00 – 8.15         Prana Vashya serie s Martinou Linhartovou                         9.00 -10.15       Hatha jóga s Rosibel Marquez                        17.30 – 18.45     Vinyása s Andreou Smékalovou                         18.45 – 20.15     Hatha joga s Andreou
Čtvrtek:            8.00 – 8.45         Pranajama s Andreou                         9.00 – 10.15       Vinyása s Andreou                        17.30 – 18.45       Hatha yoga s Katkou Novákovou                        18.45 – 20.15      Prana Vashya s Katkou
Pátek:               9.00 -10.15       Vinyása s Rosibel Marquez                       17.30 – 19.00      Ashtanga yoga s Pavlou Rozmarovou
 
Neděle:            18.30-20.00     Vinyása Ashtanga s Rosibel/Simou Horčičkovou  
 
Těhulky jogínky:-) navštěvujte prosím hatha yogy s Andreikou v pondělí a ve středu večer.
Na léto jsme pro Vás připravili i dva zajímavé kurzy – Certifikovaný kurz Thai yoga masáž pod vedením lektora  Petra Záveského petr.tm@gmail.com a kurz Hormonální jógy se Zuzkou Bergerovou zuzana@yogavila.comPoslední týden v srpnu se opět koná Škola jógy OM Yoga studia – I. stupeň, certifikovaný rekvalifikační kurz min. školství.
Krásné Shánti léto, radost z přírody a volnostiVám přeje tým OM Yoga Studia:-)
Těšíme se s Vámi naviděnou
Eva&Pavla&Sima&Zuzka&Rosibel&Simona&Martina&Katka&Andrea&Petr

 

30.6.2016 VÍCE »

Nově Fyzioterapeutické poradenství a terapie ve studiu – Barbara Krejčová – OMmasáže

Milí jogíni,
 přijďte si odpočinout, načerpat energii a udělat něco pro své zdraví a krásu.
 Nově můžete využít přátelského prostředí našeho Omyoga studia k relaxaci a regeneraci formou masáží a individuální terapie.
 OM MASÁŽE nabízí fyzioterapii, zdravotní i relaxační masáže.Více o nabídce se dozvíte na webových stránkách: www.ommasaze.cz.
 Aktuality můžete sledovat také na facebooku.
 Těší se na Vás masérka a fyzioterapeutka Bc. Barbara Krejčová. 

16.11.2015 VÍCE »

Vaše yogamatky ve studiu

Milí přátelé,
V našem OMovém kumbálku byl prostor pro ukládání Vašich jógamatek. 
Protože  jógamatek neustále přibývá a  prostor pod plynovým kotlem je nutno pravidelně uklízet, 
  přemístily jsme Vaše milované:-) jógamatky hned ke vstupu do studia do červených polic.
Zde si můžete své jógamatky ukládat. Tento prostor je však otevřený a proto nemůžeme ručit, že si Vaši jógamatku někdo nepůjčí, nebo „omylem“ neodnese. Proto zvažte sami, jak využívat.
Přejeme si, abyste se u nás citili dobře a nacházeli v sobě to jemnější, láskyplnější.
Namasthe 
Andrea & Katka

24.7.2015 VÍCE »

JEDINEČNÉ MASÁŽE : THAI YOGA MASÁŽ , OSTEO—THAI MASÁŽ

JEDINEČNÉ MASÁŽE :     THAI YOGA MASÁŽ      ,      OSTEO—THAI MASÁŽ

Thai Yoga masáž
Thai masáž je duchovní tanec, yoga pro dva lidi,puvodně praktikovaná v Budhistických klášterech. Je především spirituálním cvičením, meditací v pohybu.Zakladatelem Thai masáže je považován doktor Jivaka Kumar Bhacha.
Byl známým lékařem a přítelem Buddhy v severní Indii před 2 500 lety. Současně s migrací bud- histů do jihovýchodní Asie, přišlo toto umění do Thajska.
Teoreticky,Thai masáž je založena na konceptu energetických linií (sen). Prací na těchto liniích akupresurou a protahováním aktivuje a znovuob- novuje volný tok energie v našem těle,odstraňuje fyzické a emocionální bloky.

 

Osteo—Thai masáž
Osteo-Thai je most mezi východem a západem, je to forma práce s tělem, která kombinuje neo- byčejnou kreativitu a sílu Thai yoga masáže s přesností a jemným dotekem osteopatie. Kombinuje pestré protahovací pákové techniky napříč svalových skupin, inspirované yogovými pozicemi, akupresurní práci na energetických liniích a dynamické pohyby thai yoga masáže
s osteopatickým uvolněním tkání a práce na omezeních pohybu. Thai Yoga a Osteo-Thai se provádí na futonu na podlaze, klient je oblečen do lehkého a po- hodlného oděvu.
Masáž mužete objednat u terapeuta Petra Záveského na čísle 604 69 09 27 nebo napsat na petr.tm@gmail.com. Více o Petrovi na omjogastudio.cz v sekci masáže.
CENA:      90 min — 950,- 120 min — 1250,-

Učinky

Podporuje — celkově zdraví a duševní pohodu. Uvolnuje — nervové a svalové napětí. Aktivuje — volný tok energie.
Zlepšuje — lymfatický oběh, krevní cirku- laci,trávení,dechový objem,postavení těla
a flexibilitu.
Léčí — velké množství chorob jako bolesti zad, bolesti hlavy, problémy s trávením,stres, nespav- ost,nervovou nevyrovnanost, zatuhlost krčních a ramennich svalu, bolesti kolen apod.
Vyživuje — přívodem krve klouby a tím podporuje jejich samoléčbu.
Odstranuje — fyzické a emocionální bloky.

  

9.2.2015 VÍCE »