Druhy cvičení

foto

Agni yoga

yoga-group

Slow flow Vinyása

faceyoga_beztextu

Face Yoga kurz

Katka Nováková

hatha+pranajama

DSC_9479

Yin joga

yoga-postures-detox-png

Naam jóga

nepal-04-112

semináře Energetika

_AAA8236

Ashtanga 1.+2. série

landscape-mountains-himalaya-buddhism-prayer-flags-p2-8109

Himalájská série

yoga_rect

Tradiční hatha yoga

ashtanga sima

Ashtanga joga mysore – otevřený kurz

Dětská jóga

Dětská jóga

Jóga pro těhotné

hormonální sestava

Tibet 2008 - cesta ke svaté hoře Kailas - Jógování s Tibeťánky:-)

Vlastní praxe-Ashtanga, Prana Vashya

yoga-group

Kurz léčebné hatha jógy s prvky hormonální jógy

Ráj...slovenský

Mysore Ashtanga Vinyása yoga

yoga-group

Léčebná jóga

foto

Anatomie Jógy

2-girls-in-yoga-pose

Vinyása + pranajáma

foto

Lunch yoga + Raw food oběd

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Ashtanga Vinyasa

_AAA8236

Hatha Yoga

536866_10151337329701985_419610381_n

Prana Vashya

Ashtanga Vinyasa jóga

Vinyasa

text

Jevamukti

mudry

Pranajáma joga

yoga

Hatha Yoga Terapie

10 lekcí jóga

Kurz 10 lekcí

Woman Meditating

Integrální jóga- vhodné i pro seniory

Jóga pro těhotné

Jóga pro těhotné

Jóga po porodu

Jóga po porodu

Agni yoga

Agni Joga
 Oheň (v sánskrtu agni) je všeprostupující prvek pronikající do všech oblastí života. Kvalita našeho vnitřního agni ovlivňuje náš fyzický i psychický stav. Na svých lekcích se zaměřuji na práci s tímto ohněm, který můžeme ovlivnit správným provedením ásan, dechovým cvičením, mantrami a dalšími technikami. Pochopením a přijetím vlastního vnitřního ohně můžeme pracovat s jeho silou a kvalitou, a nechat tak působit jeho léčivou sílu.

Slow flow Vinyása

yoga-group

Face Yoga kurz

face_yoga

hatha+pranajama

Hatha jóga a pranajáma – vycházející z Prana Vashya yogy

Tuto silnou techniku – základ každé jógové praxe – již více než šest let pravidelně odjíždím studovat na jih Indie k  učiteli Vinayi Kumarovi, tvůrci systému Prana Vashya yoga.

Jedná se o čistou jógu asán s absolutním napojením na dech. 

Tento systém je zaměřen na uvolňování páteře a následně celého těla a zprůchodňování energetického systému. K tomu využívá základní jednoduché asány s absolutním zaměřením na dechové techniky. Hluboký klidný dech aktivuje v asánách hluboké svaly uvnitř trupu a okolo páteře, působí na nervový systém a dále na mysl. 

Této lekce se mohou zúčastnit začátečníci i pokročilí. Pokročilí jógující mohou prohloubit záklonové pozice, flexibilitu těla a napojení na dech – jak se dále dostávat do pozic bez úsilí.

Začátečníci v této lekci poznávají jednoduché asány a jejich provádění skrze klid, pozorování, napojení pohybového aparátu a dechu. 

Těším se na Vás 

Kateřina Nováková

Yin joga

DSC_9479

Lektoři

Rozvrh

Zobrazit hodiny

Naam jóga

Naam jóga

Jedná se o komplexní jógovou praxi, která pracuje na celém těle tím, že pracuje se zvukem, pohybem a dechem, aby obnovila tok životní energie. Jemná forma aktivní lekce, která je kombinací fyzických cvičení (jednotlivých pozic – ásán), dechových technik (pránájáma), meditací s mudrami (symboly prstů) a manter (zpívané meditace) a tím tvoří harmonické cvičení, díky kterému budete pracovat na všech třech úrovních – úrovni fyzické, emoční a mentální.

 

Protože v moderním životě není zahrnuto mnoho fyzického pohybu, trpí vnitřní orgány nedostatkem cirkulace. Podle jogínského pohledu na zdraví je tento nedostatek cirkulace v orgánech příčinou většiny nemocí. Naam jóga tento nedostatek vyvažuje. Zvyšuje kapacitu těla vyživovat samo sebe, velmi podobně jako strom, vysoce kvalitní sluneční pránou/energií, přináší kyslík do mozku, posiluje srdce, čistí energetické dráhy těla a detoxikuje a vyživuje orgány. Uvolňuje a dodává energii do celého těla. Podporuje tělo v budování a aktivování zásobárny energie, která je umístěna v podbřišku. Doslova vytváří pohyb v hrudníku a tím stimuluje srdce a jeho velké cévy a zvyšuje kapacitu plic. Pomocí dechu a jeho kontrole, pomocí dechových cvičení se postupně posiluje a podporuje pevný krk, uvolňují nezdravé emoce z těla, uvolňují klouby jako ramena, kyčle, ale i obratle, ztuhlé svalstvo, blahodárně působí na celou kostru, kdy celkově je vidět změna postoje těla, lehká chůze a uvolněné pohyby těla.

 

semináře Energetika

Milí praktikující a „hledající“ přátelé,

od úterý 3.10.od 20:00 začínají opět jedinečné semináře s Robertem de Roy zaměřené na náš vnitřní prostor a svět.

Robert je šaman využívající dechové a koncentrační techniky k práci s energetikou těla a využívá sílu naší mysli k odkrývání hlubokých podvědomých procesů, které řídí náš život.

Seminář je vhodný pro všechny, kteří mají chuť pustit se na svou vnitřní cestu.

 

  1)   10.3.10. 2017
Práce s dechem pro prohloubení intuice a  přípravu otevření třetího oka

2)  10. 10.2017
Projev prapůvodního zvuku OM a jeho účinků na mysl 

3) 17.10. 2017 
Vysvětlení a praktické objevování pojmu Kundalini energie a možnosti její kultivace

4) 24.10. 2017
Polarita Nebe a Země. Uvědomování si existence bytostí a entit v tomto prostoru a jejich možností

5) 30.102017

Nuance energie hadí síly v praxi

6)    7.11.     Tantra-prace s kundaliny, aniz by byla podminena sexem.

7)    14.11.    Rozsireni vedomi energetickym pusobenim na vnitrni body uvedomeni. 

8)   21.11.    Energetické omezeni pusobeni hmoty na nas zivot -tzv nedostatek spanku, spatny osud, problémy se zdravim. .

9)   28.11.   Sila vnitrniho rozhodnuti v tantre, magii,mystice. Jeji nacvik a realizace.

10)   5.12.     Setkavani s vyssimi bytostmi v transovém bdeni 

.
Těším se na Vás,
Robert

nepal-04-112

Lektoři

Rozvrh

Zobrazit hodiny

Ashtanga 1.+2. série

Při vedení sobotní lekce Ashtanga jógy od 17:00

se střídají lektorky  Simona Horčičková a Martina Čechová.

Rozpis se budeme snažit uvádět pod tímto textem.

Sobotní lekce se Simonou Horčičkovou – Ashtanga Vinyasa – zkrácená druhá série

Na znovuobnovených sobotních lekcích budeme pronikat do praxe druhé série Ashtanga vinyasy zvané Nadi Shodana, která pracuje primárně s očistou našeho nervového systému a tudíž s jemnější úrovní naší energie.  První tři lekce budou takovým intrem, kde si přestavíme techniku, možné modifikace a celkově se seznámíme s druhou sérií i po stránce teoretické. Naučíme se, jak postupovat, abychom svou praxi druhé série mohli krok za krokem dále rozvíjet. Tyto první tři lekce budou takovou přípravkou pro zvládnutí vedené druhé série, která však i tak bude modifikovaná. S postupem času budeme přidávat na náročnosti, s přihlédnutím ke konkrétní situaci. Lekce nebude určená pro úplné začátečníky. Pokud pravidelně praktikujete první sérii a cítíte se v ní komfortně, je tato lekce určená právě pro Vás.  První tři lekce druhé série budou 5.11, 12.11 a 19.11. Bylo by vhodné absolvovat všechny tři lekce, jelikož na sebe budou navazovat, ale není to podmínkou. Budu se těšit na společné prohlubování jógové praxe Ashtanga vinyasy.

Shanti. Simona Hor.

  Jedná se o dynamické cvičení tradiční série ásan v rytmu dechu, které je vhodné pro zdravé lidi bez závažnějších zdravotních omezení.  Není rehabilitačním cvičením.

 

Himalájská série

ZVEME VÁS NA MIMOŘÁDNOU UKÁZKOVOU LEKCI UČITELKY SILVIE CIFRINCOVÉ
JIŽ TUTO STŘEDU 8.6. od 16.30 do 18.00


cena:   podle běžného ceníku a členství studia,
rezervace u Katky : katka@omyogastudio.cz
Lekce je vhodná i pro lidi bez zkušeností se cvičením jógy.

„Himalayan yogis masters sequence“  jsem se naučila od Himalájského učitele v Indii, který vyrůstal mezi jogíny v klášterech a v jeskyních.
Jedná se o unikátní sestavu, která má svůj přesný řád a logiku.  Jednotlivé cviky a ásany jsou za sebou poskládány tak, aby co nejefektivněji posouvaly energii vzhůru do vyšších energetických center. Zároveň protahují a posilují svalstvo, které je potřebné pro udržení meditativní pozice po dlouhou dobu.

Sestava začíná cvičením na rozpohybování kloubů a vazů ve spojení s dechem, čímž zajišťuje přísun nové prány-vitální energie a za použití Mula bandhy(energetického zámku v oblasti pánve)  posouvá energii směrem vzhůru.
Následně se ponoříme do samotných ásan. 
Přijďte si vyzkoušet tradiční Hatha jógu a její vliv na vaši mysl a ducha.

 

Těším se na Vás,
Silvie Cifrincová 
učitelka jógy
landscape-mountains-himalaya-buddhism-prayer-flags-p2-8109

Lektoři

Rozvrh

Zobrazit hodiny

Tradiční hatha yoga

Hatha Joga

Hatha jóga je cvičení pro každého. Protáhne celé tělo, zpevní svaly a zklidní mysl.

Hodina začíná cvičením na rozpohybování kloubů a vazů spojeným s dechem čímž zajistíme přísun nové prány do našeho systému a za použití Mula bandhy posouváme energii směrem vzhůru, do vyšších energetických center.

Následně se ponoříme do samotných ásan.  Přijďte si vyzkoušet tradiční Hatha jógu a její vliv na vaše tělo, mysl a ducha.

Lekce není vhodná pro lidi trpící výhřezy meziobratlových plotének .

Pokud trpíte jiným chronickým onemocněním ( vysoký krevní tlak , nitrooční tlak apod.), prosím, informujte před lekcí lektorku

 

yoga_rect

Lektoři

Rozvrh

Zobrazit hodiny

Ashtanga joga mysore – otevřený kurz

Tato lekce je zaměřena na naučení zkrácené První série Ashtanga yogy

a měla by vést k SAMOSTATNÉ PRAXI , tedy aby účastníci kurzu byli postupem času zvládnout vlastní pravidelnou praxi samostatně doma.

Cvičení v této jógové cestě posiluje, rovná, zpružňuje a detoxikuje tělo. Jeho cílem je ozdravit a posílit tělo tak , aby se mysl uvolnila od fyzického napětí a bolesti, stala se stabilní a mohla se tak rozvíjet koncentrace a dále vnitřní vhled.

Cvičení ashtanga jógy je založeno na provádění asán v přesném pořadí a rytmu dechu. Je tvořena 6-ti sestavami, ze kterých se obecně cvičí především dvě první. Další jsou silnou hrou energie a přepokládají perfektní zvládnutí a denní praxi dvou prvních sestav.

Ashtanga yoga je založena na vlastní jógové praxi !

Žák je učitelem veden k porozumění provedení asán, ale základem je pravidelná samostatná praxe, která vede k vlastním zkušenostem a prožitkům. Rytmus dechu a absolutní napojení a pozornosti na něj přivádí praktikujícího jogína k hluboké koncentraci, která je sama vodítkem a zdrojem informací.

Toto cvičení je dynamické, není terapeutickou jógou. Přepokládá zdravé tělo, bez závažnějších tělěsných omezení.

 Tyto lekce vedou nadšení jogíni a lektoři Simona Horčičková a Martin Kubačka

 

Simona Horčičková

 2015 TTC Ashtanga yoga s Davidem Swensonem

 „Představme si takové semínko, které v sobě nosí každý z nás. Pravidelnou jógovou praxí v nás začne toto semínko klíčit. Čím hlouběji do jógy pronikáme, tím si jeho přítomnost více uvědomujeme a lépe se o něj staráme. Čím lépe se staráme, tím více roste. Až jednoho dne zjistíme, že to malé semínko vyrostlo v statný strom plný blahodárné mízy, která má kouzelnou moc perfektní harmonie.“

 Velkou inspirací jsou mi (kromě mých 3 dětí)  skvělí učitelé, jako je Katka Nováková, Martin Wagenknecht, Liana Sheintal, Mary Kane, Vyjay Kumar, David Swenson, Petra Visser  a mnoho dalších, které jsem měla to štěstí v životě potkat nejen u nás v Čechách ale i na krásné slunné Floridě.

 Praktikuji Ashtanga yogu celým svým srdcem a na své cestě se o tuto radost s každým ráda podělímJ

 

Martin Kubačka

Martinova praxe jógy je mladá, však intenzivní.

Velmi brzy přešel k vlastní praxi Ashtanga Vinyása yogy a tím se dostává do hlubších úrovní jógy i své osoby.

 2015    TTC  Ashtanga yoga    s  Davidem  Swensonem    

Martin má dar příjemným a nenásilným způsobem předávat své vědomosti i zkušenosti. Jistě díky i své profesi, ve které je zvyklý pracovat s lidmi a učit je novým věcem.

 

 

ashtanga sima

Lektoři

Rozvrh

Zobrazit hodiny

Dětská jóga

PONDĚLÍ

 15.00 – 16.00 jóga pro děti 3 – 6 let

 16.00 – 17.00 jóga pro děti 7–11 let

 

Kurz začíná 2. října a končí 18. prosince 2017. V lednu navazuje další kurz.

Cena: 1440 Kč (blok 12ti lekcí)

Cena jedné samostatné nepředplacené lekce  140,- Kč

 

Přihlášky a další informace přímo u lektorky Adély Drmotové
DrmotovaA@seznam.cz

 

Jógoví mistři zcela oprávněně považují jógu za nejlepší psychoanatomii, jaká kdy vznikla pro tělesné, mentální, intelektuální a duševní blaho člověka – dítěte.

Zatím jediný známý rukopis jógy nese název Bálajógapradípika, což znamená Kahan (osvětlující základy) jógy (způsobem, jenž je přístupný) dětem, čili Jóga pro děti. Rukopis byl náhodně objeven na jaře roku 1980 v jeskynní knihovně džinistických mnichů v Džódhpuru  v indickém státě Rádžasthánu. Tvoří ho osmnáct úzkých palmových listů popsaných po obou stranách úhledným písmem. Jazyk textu je sanskrt, stará indičtina. O autorovi kahanu nevíme nic víc, než že se jmenoval Jógalinga..

Podle Mahešvaránandy jóga vychází z vnitřních potřeb dítěte a pomáhá mu odstraňovat problémy a komplexy. Umožňuje dítěti rozvíjet přirozeným a nenásilným způsobem – harmonicky – všechny složky jeho osobnosti v plné míře a po všech stránkách.

Období dětského věku je obdobím rozvíjení motoriky. Je to velmi závažný časový úsek ve vývoji páteře dítěte a s tím souvisí i návyk a úroveň správného držení těla, což je rozhodující pro budoucí zdatnost a výkonnost. Pro děti školního věku je charakteristická všestranná pohyblivost, aktivita, živost a radost z pohybu, kterou dokazují zájem o pohybovou výchovu a sport.

Děti jsou jiné než dospělí. Je třeba jim dopřát jejich dětský svět, tedy i cvičení jógy tomuto světu přizpůsobit. U dětí nepoužíváme indické názvy ásan, ale pojmenováváme je pro ně česky. Také popisy cvičení přizpůsobujeme dětskému myšlení. S dětmi cvičíme bez výdrží a vyvarujeme se krajním polohám. Cvičení může být dynamičtější než u dospělých. Délku cvičení se snažíme přizpůsobit zájmu dítěte. Cvičební hodina musí být co nejpestřejší, kreativní a zajímavá. Na začátku každé lekce by neměla chybět motivace. Snažíme se co nejvíce využít bujné představivosti dětí. Při cvičení s dětmi se vyhýbáme abstraktnímu vyjadřování, mělo by probíhat formou hry. Též relaxace u dětí je odlišná. Vše se snažíme připodobnit pohádkovému dětskému světu.

V Indii se s dětmi začíná cvičit až kolem 8. a 9. roku dítěte, kdy je ukončen vývin plicních sklípků (tedy úplné vyvinutí plic). Do té doby byl dětský dech rychlejší a povrchový.

V dětské józe je nutné vybírat taková cvičení, která děti používají nevědomky při hře – rozvíjet dětskou přirozenost. Musíme děti vést, dávat jim přesné pokyny, aby nemusely přemýšlet. Jsou zvyklé poslouchat. Nejlepší je nejprve názorná ukázka, jelikož děti rády napodobují a poté společné cvičení. Vhodné je kombinovat cvičení s příběhem, jelikož děti to pak více baví a lépe vše pochopí. Z příběhu vždy vyplývá nějaké ponaučení, na které lze navázat rozhovor ve smyslu, jak děti příběh pochopily. Dobré je si udělat schéma, však improvizovat – neustále reagovat na různé situace, individualitu dětí.

Měli bychom se úplně vyvarovat silovým cvičením, záklonům, cvikům s tvrdými dopady, stoji rozkročnému a chůzi po vnitřní straně chodidel. Nepracujeme s jednotlivými klouby, nenecháme děti příliš dlouho působit na konkrétní část těla!

Děti mají větší potřebu pohybu než dospělí. Je tedy přirozené, že v józe pro děti je více dynamických cvičení než v józe pro dospělé. Pokud zařazujeme výdrže, jsou kratší. Cviky s obrácenou polohou hlavy se dětem před pubertou nedoporučují. Žádné dítě by nemělo být vystaveno fyzické činnosti náhle. Zátěž se musí postupně zvyšovat, aby se organismus dítěte mohl adaptovat.

hormonální sestava

Hatha Joga s prvky hormonální jogy


Dech, pozice, relaxace a pravidelnost = (nejen) hormonální vyrovnanost a klid


Ideální lekce pro ženy v každém věku, v jakémkoliv stupni pokročilosti znalostí jógy. Pouze ne pro těhotné! Nicméně velmi vhodné pro ženy, které nemohou otěhotnět.
Hatha Joga s prvky hormonální jogy je specifický systém, jehož hlavní součástí jsou ásany (pozice těla), pránájáma (dechové techniky) a meditace(zklidnění mysli, relaxace). Pravidelná praxe reguluje hormonální nerovnováhu a menopauzu. Odstraňuje ženám potíže, které si často nesou životem i desítky let. 
Na každé hodině se budeme učit a prohlubovat dynamické dechové techniky, stejně jako správné provedení jógových pozic. Zjistíte, že relaxovat a pracovat se svou energií je velmi snadné a účinné. Naučíte se sestavy na 5-10 minut, které poskládáme podle Vašich potřeb, tak abyste si mohly cvičit samy každý den a bylo Vám dobře. Sama jsem se k hormonální józe vrátila po devíti letech, které byly po hormonální stránce dost náročné a dlouhé (těhotenství, porody, kojení, výchova :-) a která jednou zkusí….
těším se na Vás!
Namaste
Zuzana Yogavila
608507303
zuzana@yogavila.com

Jóga pro těhotné

Lektoři

Rozvrh

Zobrazit hodiny

Vlastní praxe-Ashtanga, Prana Vashya

Milí Ashtangisté a Pranavashyisté:-)

Každé pondělí od 10.30 je prostor OM Yoga studia  otevřen pro Vaši samostatnou praxi = pro naše společné yogování.

Dar studiu je 50,- Kč .

Díky za společnou energii 

Kurz léčebné hatha jógy s prvky hormonální jógy

Hatha Joga s prvky hormonální jogy
Dech, pozice, relaxace a pravidelnost = (nejen) hormonální vyrovnanost a klid
Ideální lekce pro ženy v každém věku, v jakémkoliv stupni pokročilosti znalostí jógy. Pouze ne pro těhotné! Nicméně velmi vhodné pro ženy, které nemohou otěhotnět.
Hatha Joga s prvky hormonální jogy je specifický systém, jehož hlavní součástí jsou ásany (pozice těla), pránájáma (dechové techniky) a meditace(zklidnění mysli, relaxace). Pravidelná praxe reguluje hormonální nerovnováhu a menopauzu. Odstraňuje ženám potíže, které si často nesou životem i desítky let. 
Na každé hodině se budeme učit a prohlubovat dynamické dechové techniky, stejně jako správné provedení jógových pozic. Zjistíte, že relaxovat a pracovat se svou energií je velmi snadné a účinné. Naučíte se sestavy na 5-10 minut, které poskládáme podle Vašich potřeb, tak abyste si mohly cvičit samy každý den a bylo Vám dobře. Sama jsem se k hormonální józe vrátila po devíti letech, které byly po hormonální stránce dost náročné a dlouhé (těhotenství, porody, kojení, výchova :-) a která jednou zkusí….
těším se na Vás!
Namaste
Zuzana Yogavila
608507303
zuzana@yogavila.com

yoga-group

Lektoři

Rozvrh

Zobrazit hodiny

Mysore Ashtanga Vinyása yoga

Lekci Ashtanga Vinyasa – Mysore vede Pavla Rozmarová, certifikovaná učitelka Ashtanga Vinysa jógy (200h YTTC Kamal Singh Rishikesh 2012). Lekce je vhodná pro začátečníky i pokročilé. Probíhá jako samostatná praxe pro ty, kteří již nějakou dobu ashtanga vinyasu praktikují. Při tomto způsobu výuky je více prostoru pro individuální přístup a adjustment v pozicích. Vítáni jsou začátečníci, které bude lektor v průběhu lekce individuálně učit postupně vinyasu – způsob dýchání, pozdravy slunci A a B, sekvenci stojných pozic, pozice na zemi a závěrečné pozice. Bude vysvětleno zapojení energetických zámků -badh  a zaměření pohledu -drišti. Bude kladen důraz na individuální a zdraví prospěšný způsob budování a rozvíjení jógové praxe.

Ashtanga Vinyasa yoga je původní jogový systém předaný jedním z velkých jogínů minulého století jménem Sri Tirumalai Krishnamacharya. Ve 30. letech 20. století objevili Sri Tirumalai Krishnamacharya a jeho žák K. Pattabhi Jois Kalkatské knihovně při zkoumání sanskrtských textů spis Yoga Korunty zapsaný na palmových listech. Jednalo se o 500 – 1500 let starý manuskript popisující hatha yogový systém. Krishnamacharya s Joisem text přeložili a zrekonstruovali jógové série (původně jich bylo šest). Tyto série se staly základem učení, jemuž donedávna Patabi Jois vyučoval v indickém Mysore. Aby se odlišil od Patanjaliho osmidílné (ashtanga) stezky, označuje se učení jako ashtanga vinyasa yoga.

Jak Ashtanga Vinyasa funguje?

Ashtanga vinyasa yoga probouzí vnitřní oheň. Jednotlivé jogové pozice – asany propojuje plynulý přechod – vinyasa. Spojení vinyasy s rytmickým hlubokým dýcháním vytváří tok energie, která zahřívá tělo, okysličuje a vyživuje orgány, uvolňuje nežádoucí toxiny a čistí nervový systém. Při cvičení se nejedná o pouhý fyzický pocit tepla, ale o hluboce transformační vnitřní oheň, který očišťuje mysl a boří hranice ignorance a zaslepenosti. Výsledkem jsou lehké tělo i mysl.

Jak říká Patabi Jois: „I železo se teplem ohne.” Díky teplu získáme přístup k pohybům a oblastem, které byly předtím zatuhlé nebo zablokované. Přichází úleva, pocit lehkosti. Se vzrůstající koncentrací se propojuje dech, tělo a mysl. Ashtanga yoga nás přivádí zět k našemu vnitřnímu rytmu, k pocitu bezčasovosti, vnější hranice padají a my můžeme zakusit propojení s vesmírem.

Cvičení v této jógové cestě posiluje, rovná, zpružňuje a detoxikuje tělo. Jeho cílem je ozdravit a posílit tělo tak , aby se mysl uvolnila od fyzického napětí a bolesti, stala se stabilní a mohla se tak rozvíjet koncentrace a dále vnitřní vhled.

Cvičení ashtanga jógy je založeno na provádění asán v přesném pořadí a rytmu dechu. Je tvořena 6-ti sestavami, ze kterých se obecně cvičí především dvě první. Další jsou silnou hrou energie a přepokládají perfektní zvládnutí a denní praxi dvou prvních sestav.

Ashtanga yoga je založena na vlastní jógové praxi !

Žák je učitelem veden k porozumění provedení asán, ale základem je pravidelná samostatná praxe, která vede k vlastním zkušenostem a prožitkům. Rytmus dechu a absolutní napojení a pozornosti na něj přivádí praktikujícího jogína k hluboké koncentraci, která je sama vodítkem a zdrojem informací.

Toto cvičení je dynamické, není terapeutickou jógou. Přepokládá zdravé tělo, bez závažnějších tělěsných omezení.

 

Ráj...slovenský

Lektoři

Rozvrh

Zobrazit hodiny

Léčebná jóga

Tato lekce je vhodná pro lidi se závažnějšími zdravotními problémy, kteří se pro toto své omezení nemohou zúčastnit společných lekcí.

Praktikujeme jógu v menší skupině , velmi jemně s ohledem na možnosti cvičících.

Základem lekce jsou dechové techniky zaměřené na aktivaci důležitých hlubokých svalů břicha a zad a na zklidnění nervového systému.

Asány jsou zaměřeny na vyrovnání svalového napětí okolo páteře a velkých kloubů – ramena, kyčle.

Těším se na Vás

Kateřina Nováková

Cvičení je uzpůsobeno pro lidi s méně závažnými srdečními chorobami, vyšším krevním tlakem, závažnější nadváhou, lidi trpící stresem a napětím.

yoga-group

Lektoři

Rozvrh

Zobrazit hodiny

Anatomie Jógy

Anatomie jógy

pondělí 9:00-10:30 (první setkání 8.9.) v Om yoga studio

 Hodina jógy zaměřená na poznávání těla a duše jako celku

 

Během plynulého cvičení se budeme věnovat:

principům a zákonitostem stavby těla

porozumění páteři a jejím vazbám na orgány a duševní pochody

spojitostem mezi svaly, kostmi, nervy a energetickými drahami v těle

 vědomí a citlivosti

prodýchání jednotlivých oblastí a rozpouštění starých bolestí

technikám dechu a vědomí, které pomůžou odhalit, co se v napětí a blocích v těle nachází

v duchu: připustit a odpustit!

 cena: 220 korun jedno setkání, 1000 korun pět setkání (platných po dobu půl roku)

 www.klara.la

 

foto

Lektoři

Rozvrh

Zobrazit hodiny

Vinyása + pranajáma

Jógová praxe asán proudích a měnících se  v rytmu dechu, kdy se prohlubuje propojení  vnímání těla a dechu.

Posledních 20 minut je věnováno pranajámě – dechovým technikám a koncentraci.

Lekce je vhodná pro mírně pokročilé a pokročilé jógující bez vážnějších zdravotních omezení.

2-girls-in-yoga-pose

Lektoři

Rozvrh

Zobrazit hodiny

Lunch yoga + Raw food oběd

V našem studiu si můžete každé pondělí udělat polední čas pro sebe:

Nejdříve si od 12.00-13.00 napravit a protáhnout tělo svižnou vinyáskou yogou s Katkou Novákovu .

Lekce je určena pro mírně pokročilé jogíny, či lidi, kteří pravidelně dbají o svou fyzickou kondici:-)

 

 Od 13.10 můžete v naší útulné čajovně poobědvat  lehký, chutný a láskyplný:-) RAW FOOD OBĚD (cena cca 170,-) připravený paní Hankou Zapletalovou - 

autorkou knihy NETRADIČNÍ GURMÁN, 8-mi letá zkušenost živé stravy, dlouholetá přednášková a lektorská činnost.

 !! OBĚD JE   NUTNO SI  ZAREZERVOVAT  cca. 3 DNY PŘEDEM (do předcházejícího pátku) !!

přímo u Hanky Zapletalové …tel.: 603 404 111

Přijďte se podívat ….. inspirovat, že to jde i jinak, možná láskyplněji k Vašemu tělu:-)

Těšíme se na Vás 

Katka &  Hanka

foto

Lektoři

Rozvrh

Zobrazit hodiny

Ashtanga Vinyasa

Ashtanga Vinyasa yoga je původní jogový systém předaný jedním z velkých jogínů minulého století jménem Sri Tirumalai Krishnamacharya. Ve 30. letech 20. století objevili Sri Tirumalai Krishnamacharya a jeho žák K. Pattabhi Jois Kalkatské knihovně při zkoumání sanskrtských textů spis Yoga Korunty zapsaný na palmových listech. Jednalo se o 500 – 1500 let starý manuskript popisující hatha yogový systém. Krishnamacharya s Joisem text přeložili a zrekonstruovali jógové série (původně jich bylo šest). Tyto série se staly základem učení, jemuž donedávna Patabi Jois vyučoval v indickém Mysore. Aby se odlišil od Patanjaliho osmidílné (ashtanga) stezky, označuje se učení jako ashtanga vinyasa yoga.

Jak Ashtanga Vinyasa funguje?

Ashtanga vinyasa yoga probouzí vnitřní oheň. Jednotlivé jogové pozice – asany propojuje plynulý přechod – vinyasa. Spojení vinyasy s rytmickým hlubokým dýcháním vytváří tok energie, která zahřívá tělo, okysličuje a vyživuje orgány, uvolňuje nežádoucí toxiny a čistí nervový systém. Při cvičení se nejedná o pouhý fyzický pocit tepla, ale o hluboce transformační vnitřní oheň, který očišťuje mysl a boří hranice ignorance a zaslepenosti. Výsledkem jsou lehké tělo i mysl.

Jak říká Patabi Jois: „I železo se teplem ohne.” Díky teplu získáme přístup k pohybům a oblastem, které byly předtím zatuhlé nebo zablokované. Přichází úleva, pocit lehkosti. Se vzrůstající koncentrací se propojuje dech, tělo a mysl. Ashtanga yoga nás přivádí zět k našemu vnitřnímu rytmu, k pocitu bezčasovosti, vnější hranice padají a my můžeme zakusit propojení s vesmírem.

Cvičení v této jógové cestě posiluje, rovná, zpružňuje a detoxikuje tělo. Jeho cílem je ozdravit a posílit tělo tak , aby se mysl uvolnila od fyzického napětí a bolesti, stala se stabilní a mohla se tak rozvíjet koncentrace a dále vnitřní vhled.

Cvičení ashtanga jógy je založeno na provádění asán v přesném pořadí a rytmu dechu. Je tvořena 6-ti sestavami, ze kterých se obecně cvičí především dvě první. Další jsou silnou hrou energie a přepokládají perfektní zvládnutí a denní praxi dvou prvních sestav.

Ashtanga yoga je založena na vlastní jógové praxi !

Žák je učitelem veden k porozumění provedení asán, ale základem je pravidelná samostatná praxe, která vede k vlastním zkušenostem a prožitkům. Rytmus dechu a absolutní napojení a pozornosti na něj přivádí praktikujícího jogína k hluboké koncentraci, která je sama vodítkem a zdrojem informací.

Toto cvičení je dynamické, není terapeutickou jógou. Přepokládá zdravé tělo, bez závažnějších tělěsných omezení.

Hatha Yoga

Hathajóga tomu, kdo ji náležitě a důsledně provádí, uděluje dokonalé sebepoznání, kvetoucí zdraví, dlouhověkost, vnitřní sílu a vitalitu.

Hatha jóga = sluneční energie – HA, kladný princip – THA měsíční energie, negativní princip – JÓGA

Spojení Hatha jóga je soubor cvičení. Cílem hathajógy je harmonické fungující fyzické tělo a správné proudění životní energie v něm, dále pak stabilní, klidná a vnímavější mysl. Na fyzické úrovni nás učí naslouchat svému tělu, porozumět mu a také ho zbytečně nepřepínat. Díky cvičení se tělo stává odolnější, silnější a pružnější. Učí nás pracovat s dechem, rozproudit a zharmonizovat energii ve svém těle. Ten, kdo ovládl své fyzické tělo, svůj dech, ovládá i nervy a myšlenky. Správně dýchat je velmi důležité. Kromě dechu souvisí životní energie i s myslí. Aby se stala naše mysl vnímavější a stabilnější je třeba ji zklidnit. Při cvičení hathajógy si každý najde to co je v danou chvíli pro něj důležité – tělo, dech, mysl… a nebo spojí vše v jedno.

Hathajóga

Nejznámější druh jógy na západě, založený na vyvažování základních polarit v lidském bytí, a to slunečních (ha, +) a měsíčních (tha, -) energií. Je zaměřena na co nejdokonalejší ovládání fyzického těla, na znovu nabývání a udržování zdraví, a co nejúplnější kontrolu základních životních energií.

Karmajóga

Jóga souznění se svrchovanou Celostí, kde výsledky či ovoce naší snahy jsou plně zasvěceny Božskému.

Bhaktijóga

Jóga Všudypřítomné lásky, odevzdání se a bezpodmínečné pokory Bohu.

Radžajóga

Jóga splynutí s Kosmickým duchem, s cílem rozšířit sílu

Prana Vashya

Prana Vashya yoga může být praktickou cestou k vlastnímu sebepoznání, která navazuje na autentickou tradici předávanou v Indii již po několik tisíciletí.

Fyzické cvičení jógových pozic, které je tím prvním, co zpravidla na Prana Vashya józe zaujme, je charakteristické svou dynamičností. Jednotlivé tělesné pozice (ásány) jsou drženy po relativně krátkou dobu pěti dechů. Mezi jednotlivými pozicemi se pak plynule přechází, přičemž hlavní důraz je kladen na soulad mezi pohybem a dechem. Plynulost cvičení napomáhá k udržení pozornosti, která je nasměrována „dovnitř“.

Od začátku cvičení do jeho konce nám dech slouží jako kotva, která nás drží v přítomném okamžiku.

Vzhledem ke své dynamičnosti může být Prana Vashya Yoga, hlavně zpočátku, docela náročným cvičením. Ovšem vynaložená námaha se poměrně rychle vyplatí. Svaly se nejen protahují, ale zároveň i přirozeně posilují, a to především ty svalové skupiny, které jsou pro bezbolestný život potřeba nejvíce. Cvičením lze samozřejmě kompenzovat již existující disbalance vzniklé jako důsledek jednostranného zatěžování organismu (celodenní sezení v kanceláři, sport atd.). Jelikož je cvičení dynamické, je výrazně ovlivňována i kardiovaskulární soustava, dochází ke zvýšenému prokrvení ostatních orgánů a tím pádem i odvodu odpadních látek z organismu.

Cvičení je svým charakterem náročnější, vhodné pro zdravé a pohybově založené jedince. Přesto bychom ale při správném cvičení neměli cítit fyzickou únavu, ba právě naopak, cvičení je silně energizující.

Praxe tělesného cvičení může být nejen výborným „zdravotním tělocvikem“, ale i vhodným způsobem, jak vykročit na cestu jógy a vlastního sebepoznání. Ruku v ruce s přetvořením fyzického těla – jeho protažením, posílením a pročištěním – narůstá i schopnost soustředění. To je předpokladem k odhalení naší pravé totožnosti.

Vinyasa

Vinyasa vychází z ashtanga vinyasa. Jedná se o dynamické cvičení,kde pozice-ásány jsou cvičeny v průběhu Pozdravu slunci-Surja namaskára A,B.

Kombinují se ásány z primary serie a intermediet serie.

Náročnost hodiny je vždy upravena dle lidí,kteří se sejdou ve skupině.

Cvičení upravuje perestaltiku, metabolismus, endokrinní systém, neurovegetativ. systém, imunitní systém, kardiovaskulární systém, tak jako každé kvalitní cvičení hatha yogy.

Průběh hodiny:

1) Úvod hodiny – věnován zklidnění a uvolnění celého těla.

2) Průběh hodiny – praktikování ásán a surja namaskára.

3) Závěr – dechové a meditační techniky.

Ásány jsou cvičeny ve fázích 1,2,3.

Základní pránické techniky kapalabhátí, bhastrika, nádí šodhana. V průběhu cvičení se dýchá dechem udžají.

Každá hodina je jiná, upravená i s ohledem na lunární kalendář.

Upozornění:

Pokud hodina není uvedena jako joga pro těhotné, není pro těhotné vhodná.

Pokud má cvičenec onemocnění, prosím o nahlášení před hodinou (např. diabetes, skleroza multiplex, hypertenze, vyhřezlé ploténky, operace břicha, krční páteře, rizikové těhotenství – joga pro těhotné a podobně).

Jevamukti

Jevamukti je to intenzivní cvičení hatha jógy na principech vinyasi. Metoda, kterou vytvořili Sharon Gannon a David Life jako cestu k osvícení prostřednictvím soucitu se všemi ostatními bytostmi. Učení Jivamukti jógy stojí na pěti principech: Ahimsa (nenásilí), Nada jóga (pěstování slyšícího těla a mysli prostřednictvím hlubokého naslouchání), Bhakti jóga (oddanosti), meditaci a studiu spisů.

Co můžete na mé hodině očekávat? Kromě intenzivního praktikování hatha jógy ve stylu vinyasa budete i zpívat nebo se dozvíte něco z Patajnaliho suter nebo jiných textů. Mou snahou je vás všechny na mých hodinách nejen instruovat, ale i vám aktivně pomáhat se do asán dostat.

A potom v nich, co nejdéle i setrvat … samozřejmě s ohledem na vaše možnosti.

Lekce je zakončena savasanou a těšit se můžete i na jemnou masáž!

text

Lektoři

Rozvrh

Zobrazit hodiny

Pranajáma joga

Zaměřeno na pranajamu – dechové techniky.

Hatha Yoga Terapie

 

Plně prožitková praxe, která nás vede s pomocí hathajógových dechových (pranajam) a koncentračních (dharana) technik k uvědomění si vlastní existence a podstaty života. V praxi se využívá velmi jednoduchých poloh (asana).

 

Systém, který je učen, předává v tradiční pojetí jógy indický jogín, doktor a učitel Dr.Bhole, který pravidelně vede semináře v Praze i dalších evropských městech.

Tuto lekci vede žákyně Dr. Bholeho paní Míša Svatošová každou středu 12.00 – 13.15

 

 

 

Kurz 10 lekcí

10 lekcí jóga

Lektoři

Rozvrh

Zobrazit hodiny

Integrální jóga- vhodné i pro seniory

Paní Mrcela Skalová učí již více než 30 let integrální jógu.

Tyto lekce jsou přizpůsobeny lidem vyššího věku, či lidem, kteří mají závažnější fyz. omezení:  vyšší nadváha, vysoký krevní tlak, srdeční arytmie, artrózy.

Zveme Vás na příjemné cvičení, kde naberete energii a setkáte se s příjemnými lidmi.

Integrální jóga

Integrální jóga je inteligentní sestava určitých tradičních metod používaných tak, aby se harmonicky rozvíjela každá složka bytí: psychická, emoční, duševní, rozumová i duchovní. Integrální jóga je vědecký systém, který spojuje různá odvětví či druhy jógy ve snaze o dosažení celistvého a úplného uzrání všech skrytých, vyšších možností bytí, vedoucí ke konečnému poznání sebe sama nebo, jinými slovy, ke splynutí s Bohem.

Hlavní cíle integrální jógy jsou:

·  tělo,  zdravé a silné

· čistá, mocná a kontrolovaná mysl

· vzdělaný, bdělý a hbitý rozum

· vůle pevná jako ocel

· srdce plné lásky a soucitu, schopné procítit povznášející zkušenosti ostatních

· vůle plná vznešených tužeb zasvěcených blahu a štěstí jiných, kde převládá touha vnitřního, nesmrtelného realizujícího se Já.

Integrální jóga je tedy spojením všech druhů jógy.

Woman Meditating

Lektoři

Rozvrh

Zobrazit hodiny

Jóga pro těhotné

Jóga pro těhotné vyučovaná systémem Andrei Smékalové-Hájkové je ucelený soubor cvičení pro období těhotenství a to od momentu zjištění těhotensvtí až do samého okamžiku porodu. V průběhu cvičení jsou voleny pozice vhodné pro těhotné a v hodině se dýchá plným jogovým dechem. dále se vyučuje bhastrika pro těhotné.

Těhotná žena kdykoliv v průběhu hodiny může přestat cvičit a v klidu si odpočívá. Tento systém zaručuje zachování svalových skupin v průběhu těhotenství a naučí relaxovat.

Daný systém zároveň vyučuji jako školení pro cvičitelky, které mají zájem cvičit s těhotnými. Na závěr školení se dostává osvědčení k výkonu činnosti. Po celé republice se tímto systémem již předcvičuje, vždy by mělo být uvedené označení v rozvrzích všech studií.

Joga pro těhotné systémem Andrei Smékalové-Hájkové. Oprávněná cvičitelka se musí prokázat řádným osvědčením a sepsanou a podepsanou smlouvou s mou osobou.

Jóga po porodu

Joga po porodu je vhodná jako cvičení po období šestinedělí, pokud lékař uzná maminku zdravou. Po císařském řezu je tomu až po souhlasu lékaře se cvičením. Jinak žena cvičí na své nebezpečí.

Hodina je uzpůsobena tak, aby se žena pomalu zpátky dostala do požadované kondice. Cvičí se klasické forma jogy s prvky posilování nejkritičtějších partií po porodu – břicho, záda, paže, stehna, prostě všechno.

V průběhu hodiny má maminka mimčo s sebou, jelikož se předpokládá, že v daném období kojí a tudíž nemá hlídání. Pokud maminka bude chtít, může starší mimčo nebo dítě dát cvičit s námi. Můžete s sebou vzít i vitální babičky a střídat se v hlídání a cvičení.

Koncepce hodiny je organizovaný chaos, vše dle dětí!