Hatha jóga jako léčebný prostředek

Termíny kurzu:

  • 9. – 10. února 2019

Cena: 2 690 Kč

Časová náročnost: 20 vyučovacích hodin

Školení probíhá v čase 9 – 17 hodin.

Závěrečná zkouška: NE

Účastníci školení obdrží diplom o absolvování kurzu ihned po jeho dokončení.

Charakteristika:

Základem duševní pohody je čistota myšlení, vnitřní svoboda, spokojenost a zdravé sebevědomí. Negativní myšlenky a strach vytvářejí nerovnováhu v tělesných a nervových funkcích a stávají se příčinou nemocí a utrpení. Proto usilujeme vždy o to, abychom překonali negativní vlastnosti a smýšlení a postupně rozvinuli pozitivní myšlení a jednání. Naší snahou je rozvíjet vědomí.

Mysl a smysly bychom měli mít pod kontrolou, zatím nás však ovládají, místo abychom my ovládali je. K tomu, abychom mohli mysl kontrolovat, potřebujeme nejdříve vnitřní analýzu a očištění. Potřebujeme vědomí, rozvíjet svoje vědomí tak, abychom si uvědomovali co jsme, co děláme, jak se chováme, že víme, že jsme a že dýcháme.

Tělo a duše jsou spojené nádoby. Napadlo Vás někdy, že dech je tou spojnicí? Že dech je lékem? Že dýchá celé tělo? Že můžeme uchopit dech svými smysly?

Zajímá vás, jaké to je „cítit“ nebo „slyšet“  Jsem a dýchám? naplnit se dechem a zase se vyprázdnit, uchopit tento okamžik a vědět, že….

Vnímání a zakoušení je chvíle, která nás obohacuje a vnitřní prožitek je naplněním tohoto okamžiku. Pomocí dechu a jednoduchých jógových technik se naučíme uvolnit tělo i mysl, zažijeme kouzlo přítomného okamžiku, odhalíme případné bloky, které nám brání ve šťastném a klidném bytí….

S sebou:

Psací potřeby, sportovní oblečení (na výměnu v případě zpocení) a obuv na cvičení, případně lehké občerstvení a pití.

Lektorský tým:

Míša Svatošová

Přihlásit se můžete zde