Druhy cvičení

Hatha jóga

Hathajóga tomu, kdo ji náležitě a důsledně provádí, uděluje dokonalé sebepoznání, kvetoucí zdraví, dlouhověkost, vnitřní sílu a vitalitu.

Hatha jóga = sluneční energie – HA, kladný princip – THA měsíční energie, negativní princip – JÓGA

Lektor: Zuzana Bergerová, Andrea Smékalová, Simona Helová, Eva Vrbová

Vinyasa jóga

Vinyasa vychází z ashtanga vinyasa. Jedná se o dynamické cvičení,kde pozice-ásány jsou cvičeny v průběhu Pozdravu slunci-Surja namaskára A,B.

Kombinují se ásány z primary serie a intermediet serie.

Náročnost hodiny je vždy upravena dle lidí,kteří se sejdou ve skupině.

Lektor: Martina Melíšková, Andrea Smékalová, Martina Čechová, Eva Vrbová

BabYoga - cvičení maminek s miminky

Začínáme od 30. září!!

!!Lekce nejsou 28.10., 23.12. a 30.12!!

BabYoga je pro děti od 2 měsíců do 3 let. Smysluplné cvičení s prvky jógy, zklidňujících i rozvíjecích aktivit. Osvědčený přístup v péči o maminku a miminko se zaměřením na jeho klidný a zdravý vývoj.

Lektor: Lucka Rychetská

Terapeutická Hatha jóga

Jemná joga s vedením k vnitřnímu navnímání svých pocitů a prožitků ve fyzickém těle. Uvolňování blokád právě v těle a mysli jemnými technikami.
Lektor: Andrea Smékalová

Integrální jóga

Integrální joga, která je vhodná také pro seniory, bude probíhat každý týden s Marcelou Skalovou v úterý od 11:00 do 12:00 ve velkém sálu. A s Michaelou Valouchovou každý čtvrtek od 17:00 do 18:00 v malém sálu.

Lektor: Marcela Skalová

Slow flow Vinyasa

Lektor: Simona Helová, Martina Čechová

Ashtanga Vinyasa

Ashtanga Vinyasa yoga je původní jogový systém předaný jedním z velkých jogínů minulého století jménem Sri Tirumalai Krishnamacharya. Ve 30. letech 20. století objevili Sri Tirumalai Krishnamacharya a jeho žák K. Pattabhi Jois Kalkatské knihovně při zkoumání sanskrtských textů spis Yoga Korunty zapsaný na palmových listech. Jednalo se o 500 – 1500 let starý manuskript popisující hatha yogový systém.

Lektor: Katka Švajdlerová, Simona Horčičková, Martina Čechová, Kristýna Vacková, Simona Horčičková, Matouš Pokorný, Martina Mašková

Prana Vashya

Prana Vashya yoga může být praktickou cestou k vlastnímu sebepoznání, která navazuje na autentickou tradici předávanou v Indii již po několik tisíciletí.
Fyzické cvičení jógových pozic, které je tím prvním, co zpravidla na Prana Vashya józe zaujme, je charakteristické svou dynamičností.

Lektor: Andrea Smékalová

Dechové techniky - pránájáma

Zaměřeno na pránájámu – dechové techniky.

Lektor: Andrea Smékalová

Jóga pro těhotné

Jóga pro těhotné vyučovaná systémem Andrei Smékalové-Hájkové je ucelený soubor cvičení pro období těhotenství a to od momentu zjištění těhotensvtí až do samého okamžiku porodu. V průběhu cvičení jsou voleny pozice vhodné pro těhotné a v hodině se dýchá plným jogovým dechem. Dále se vyučuje bhastrika pro těhotné.

Lektor: Andrea Smékalová, Zuzana Bergerová

Jóga po porodu (pro mámy s dětmi)

Jóga po porodu je vhodná jako cvičení po období šestinedělí. Po císařském řezu se však doporučuje cvičit až po ukončení třetího měsíce po porodu. Maminka musí být fyzicky v pořádku, případně mít doporučení od lékaře.

V lekcích se zaměřujeme na posílení pánevního dna. Dále pomalu ale jistě navracíme sílu do svalů a soustředíme se hlavně na správné dýchání a držení těla.

Lektor: Klára Divíšková

Dětská jóga

PŘEDSTAVÍME DĚTEM SVĚT JÓGY ZÁBAVNOU FORMOU. Svět, který je plný pohybu, fantazie, smíchu. Je to svět, ve kterém se nesoutěží, a který nám pomáhá poznat svět kolem nás, i náš vnitřní svět. Během našich hodin budeme rozvíjet naši představivost, tvořivost a soustředění, naučíme se vnímat a poslouchat své tělo. A to vše hravým způsobem a s podporou básniček, písniček, her… Přijďte to s námi zkusit, těšíme se na vás každé pondělí!

Lektor: Petra Bednár

Flow Yoga

Lekce Flow jógy je plynule vedena v uvolněném duchu, doprovázena hudbou a propojena krátkou meditací na konci, jež je nedílnou součástí Petřiných hodin. Právě skrze meditaci se účastníci cítí plni energie a radosti po hodině jógy. Na lekci mohou přijít jak začátečníci, tak pokročilí. Petřin styl je velmi přátelský, a nakloněn všem lidem jakéhokoliv věku a pokročilosti.

Lektor: Petra Janíčková

Rehab jóga

Jemná rehab jóga aneb jógové ásany bez bolesti a s lehkostí! Mé lekce vychází částečně z tradiční techniky jógy, školy B.K.S. Iyengara, obohacené o moderní poznatky trojrozměrného spirálního pohybu a principy myofasciálních (svalovovazivových) řetězců a energetických linií v souladu s funkční anatomií lidského těla.

Lektor: Lucie Rychetská