Druhy cvičení

Hatha jóga

Hathajóga tomu, kdo ji náležitě a důsledně provádí, uděluje dokonalé sebepoznání, kvetoucí zdraví, dlouhověkost, vnitřní sílu a vitalitu.

Hatha jóga = sluneční energie – HA, kladný princip – THA měsíční energie, negativní princip – JÓGA

Lektor: Zuzana Bergerová, Saša Knoblochová, Andrea Smékalová, Simona Helová, Eva Vrbová

Vinyasa jóga

Vinyasa vychází z ashtanga vinyasa. Jedná se o dynamické cvičení,kde pozice-ásány jsou cvičeny v průběhu Pozdravu slunci-Surja namaskára A,B.

Kombinují se ásány z primary serie a intermediet serie.

Náročnost hodiny je vždy upravena dle lidí,kteří se sejdou ve skupině.

Lektor: Martina Melíšková, Alex Rodoni, Andrea Smékalová, Martina Čechová, Eva Vrbová, Saša Knoblochová, Martin Wagenknecht

Jin&Jang jóga

Propojení dynamické jogove praxe s restorativní protahovací, kdy se budeme zaměřovat na problémové partie a dávat tak ásánám větší hloubku. Vhodné pro všechny, co se rádi zapotí a zklidní. All levels welcomed

Lektor: Tomáš Helbig

BabYoga - cvičení maminek s miminky

BabYoga je pro děti od 2 měsíců do 3 let. Smysluplné cvičení s prvky jógy, zklidňujících i rozvíjecích aktivit. Osvědčený přístup v péči o maminku a miminko se zaměřením na jeho klidný a zdravý vývoj.

Lektor: Denisa Kubátová

Terapeutická Hatha jóga

Jemná joga s vedením k vnitřnímu navnímání svých pocitů a prožitků ve fyzickém těle. Uvolňování blokád právě v těle a mysli jemnými technikami.
Lektor: Andrea Smékalová

Face Yoga

Simona Rydlová je certifikovaná lektorka Face Yogy. Józe se věnuje 15 let, praktikuje védskou meditaci a propadla Ayurvédě. Je jí 37 let a lidé jí hádají 25-30.
Posílíte si povadlé svaly na obličeji. Zlepšíte si krevní oběh. Zbavíte se zlozvyků.
Proti vráskám, proti povadlé pleti, pro skvělý pocit.
Lektor: Simona Rydlová

Integrální jóga

Integrální joga, která je vhodná také pro seniory, bude probíhat každý týden s Marcelou Skalovou v úterý od 11:00 do 12:00 ve velkém sálu. A s Michaelou Valouchovou každý čtvrtek od 17:00 do 18:00 v malém sálu.

Lektor: Marcela Skalová

Fyzio Fit

Lekce Fyzioterapie určená pro všechny věkové i úrovnostní kategorie díky které se naučíte mobilizovat celé své tělo ve svůj prospěch.

Lektor: Simona Sýkorová

Naam jóga

Jedná se o komplexní jógovou praxi, která pracuje na celém těle tím, že pracuje se zvukem, pohybem a dechem, aby obnovila tok životní energie. Jemná forma aktivní lekce, která je kombinací fyzických cvičení (jednotlivých pozic – ásán), dechových technik (pránájáma), meditací s mudrami (symboly prstů) a manter (zpívané meditace) a tím tvoří harmonické cvičení, díky kterému budete pracovat na všech třech úrovních – úrovni fyzické, emoční a mentální.

Lektor: Jitka Brůnová

Slow flow Vinyasa

Lektor: Simona Helová, Saša Knoblochová, Honza Šimíček, Richard H., Kateřina H., Patra F.

Agni jóga

Oheň (v sánskrtu agni) je všeprostupující prvek pronikající do všech oblastí života. Kvalita našeho vnitřního agni ovlivňuje náš fyzický i psychický stav. Na svých lekcích se zaměřuji na práci s tímto ohněm, který můžeme ovlivnit správným provedením ásan, dechovým cvičením, mantrami a dalšími technikami. Pochopením a přijetím vlastního vnitřního ohně můžeme pracovat s jeho silou a kvalitou, a nechat tak působit jeho léčivou sílu.

Lektor: Richard Helan

Ashtanga Vinyasa

Ashtanga Vinyasa yoga je původní jogový systém předaný jedním z velkých jogínů minulého století jménem Sri Tirumalai Krishnamacharya. Ve 30. letech 20. století objevili Sri Tirumalai Krishnamacharya a jeho žák K. Pattabhi Jois Kalkatské knihovně při zkoumání sanskrtských textů spis Yoga Korunty zapsaný na palmových listech. Jednalo se o 500 – 1500 let starý manuskript popisující hatha yogový systém.

Lektor: Tomáš Helbig, Katka Švajdlerová, Simona Horčičková, Martina Čechová

Prana Vashya

Prana Vashya yoga může být praktickou cestou k vlastnímu sebepoznání, která navazuje na autentickou tradici předávanou v Indii již po několik tisíciletí.
Fyzické cvičení jógových pozic, které je tím prvním, co zpravidla na Prana Vashya józe zaujme, je charakteristické svou dynamičností.

Lektor: Andrea Smékalová, Martina Linhartová, Katka Nováková

Dechové techniky - pránájáma

Zaměřeno na pránájámu – dechové techniky.

Lektor: Andrea Smékalová

Paní Marcela Skalová učí již více než 30 let integrální jógu.

Tyto lekce jsou přizpůsobeny lidem vyššího věku, či lidem, kteří mají závažnější fyz. omezení:  vyšší nadváha, vysoký krevní tlak, srdeční arytmie, artrózy.

Lektor: Marcela Skalová

Jóga pro těhotné

Jóga pro těhotné vyučovaná systémem Andrei Smékalové-Hájkové je ucelený soubor cvičení pro období těhotenství a to od momentu zjištění těhotensvtí až do samého okamžiku porodu. V průběhu cvičení jsou voleny pozice vhodné pro těhotné a v hodině se dýchá plným jogovým dechem. Dále se vyučuje bhastrika pro těhotné.

Lektor: Andrea Smékalová, Zuzana Bergerová

Jóga po porodu

Joga po porodu je vhodná jako cvičení po období šestinedělí, pokud lékař uzná maminku zdravou. Po císařském řezu je tomu až po souhlasu lékaře se cvičením. Jinak žena cvičí na své nebezpečí.

Lektor: Klára Divíšková