Workshopy

 

10.10. – 11.10. 2020 – Jóga pro těhotné a po porodu – Mgr. Zuzana Bergerová

Víkendový seminář pro učitele jógy, širokou veřejnost a v neposlední řadě pro těhotné.

Jóga pro těhotné je ucelený systém cvičení pro období těhotenství, a to od momentu zjištění těhotenství až do samého okamžiku porodu. Řadu technik lze praktikovat i po porodu. Systém jógy pro těhotné je určen pro každou ženu, cvičit můžete od prvních dnů po početí až do (ale i po) porodu. Seznámíte se s pravidly, jak cvičit:

*(nejen) jógu v těhotenství

*dech

*relaxace a techniky na uvolnění bolesti

*sestavy na záda

*při nevolnostech, na lymfu, kyčle, zácpu, nízký tlak

*jak cvičit v průběhu třetího trimestru

Jóga pro těhotné – systém byl vytvořen Mgr. Andreou Smékalovou. Mgr. Zuzana Bergerová – lektorka s několikaletými zkušenostmi a velkým srdcem dokáže předat své znalosti a postřehy nejen z oblasti cvičení s těhotnými, ale i z oblasti fungování ženského těla a jeho propojení s miminkem. Bezesporu žena na svém místě.

Detailní skripta a individuální konzultace jsou součástí. Po absolvování kurzu obdržíte rekvalifikovaní lektoři jógy absolventský diplom, který opravňuje k výuce systému „Jógy pro těhotné”.

Cena  2 900 Kč, přihlašujte se, prosím, na [email protected]

10.10. – 11.10.  Áyurvéda a jóga v praxi – MUDr. Jan Šorf 

Jóga a áyurvéda vycházejí ze společných filosofických základů a mají v oblasti náhledu na vnější svět, naše tělo, psychiku i nás samotné velmi podobný, ne-li shodný pohled. Obě využívají řadu stejných konceptů, které nám pomáhají nahlédnout na vzájemnou provázanost naší existence s tím, co vnímáme jako okolní svět, a její zákonitosti. Tyto koncepty, které jsou v jógové praxi hojně využívány, však obvykle nebývají v našich podmínkách často dostatečně vysvětleny.

Tato specializace se snaží tuto mezeru zaplnit a poskytnout základní orientaci ve strukturách jako jsou triguna,panča-mahábhúta, tridoša a agnia, uvést je do souvislosti s naší jógovou praxí. Student by měl mít možnost pochopit základní spojitosti mezi jakoukoli hmotou či vnějším vjemem, naším jemnohmotným a hrubohmotným tělem, dnem a nocí, ročním obdobím a počasím, výživou a samozřejmě konkrétními jógovými technikami.

Cena  2 900 Kč, přihlašujte se prosím na [email protected]

24. – 25.10. 2020 Vinyasa jóga Eva Vrbová

Vinyasa jóga- uvolněnější forma aštanga jógy, kdy pozice propojujeme se sériemi z aštangy. Cvičení je založeno na dechu. Volné plynutí těla na vlně dechu, spojení jedné fáze dechu a jedné pozice. Cvičení dokonale rozvíjí flexibilitu a sílu celého těla. Na tomto workshopu budeme mít dostatek času věnovat se jednotlivým asánám, dechu a celkově vzájemnému plynutí.

Cena  2 900 Kč, přihlašujte se, prosím, na [email protected]

31.10. – 1.11. Hathajóga – Mgr. Lucie Rychetská – sál 

Jóga je praktickou cestou k uvědomění si své pravé podstaty a může být prostředkem k celkové vnitřní očistě a přeměně člověka. Jóga je tedy učením nejenom teoretickým, ale především praktickým. Hathajóga, je převzato ze staroindického sanskrtu, kde „ha“ označuje sluneční energii s jejími vlastnostmi, slovo „tha“ ukazuje na energii měsíční, konečně slovo „jóga“ můžeme přijmout ve významu spojení, spojování.

Specializace je plně praktická, prožitková s uvědomováním si těla, dechu a mysli.

1. den meditace – pranajama, sestavení lekce, praktický nácvik asán a jejich modifikace, praktická ukázka – sestavení lekce hathajogy.

2. den meditace – pranajama, kontraindikace u jógových pozic, praktická ukázka – sestavení lekce hathajogy.   

Cena  2 900 Kč, přihlašujte se, prosím, na [email protected]

 

9. – 10. 1. 2021 Restorativní – regenerativní jóga – Mgr. Lucie Rychetská

Restorativní jóga představuje hluboce relaxační styl jógy bez ega, kdy v každé asáně sestrvávame od 5 do 20 minut.

Je to sestava jógových asán s podporou jógových pomůcek.
Během této doby dochází k hluboké relaxaci a tím k rovnováze těla a mysli. Restorativní asány mají pro tělo a duši rekonvalescenční a terapeutické účinky.
Často opomíjíme čas odpočinku, který tolik potřebujeme. Nezapomínejme, že lidské bytí znamená především být, tedy existovat a prožívat! Dopřejte si čas jen pro sebe, při kterém prospějete svému tělu i duši.
V pozicích se vždy zaměřujeme na precizní provedení, uzpůsobení konkrétní skupině či osobě. Spojením vědomého dýchání, pomalého provádění ásán a výdrže v nich, dochází k cílenému uvolnění fyzických, ale i psychických blokád, a tím se snižuje napětí a stres.
Restorativní jóga je nejvíce potřebná pro studenty, kteří nejsou schopni relaxovat, je pro ně velmi těžké být sám se sebou v tichosti.
Cena  2 900 Kč, přihlašujte se, prosím, na [email protected]

30. – 31. 3. 2021 Technika jógových pozic – Martina Čechová

Na tomto workshopu se naučíte pozicím věnovat mnohem detailněji a praktičtěji než bývá možné v běžných lekcích nebo než je možné studiem literatury a videí.

Proto nabízím jak budoucím učitelům, tak praktikujícím jogínům tento víkend, kdy bude dostatek času pozice si předvést, vyzkoušet, setrvání v asánách i vystoupení z nich, bude čas i na přechody pozicemi.

Cena  2 900 Kč, přihlašujte se, prosím, na [email protected]

Teens jóga – jóga pro náctileté – Karolína „Tou-Jou“ Chudobová

Teenager prostě potřebuje trochu jiný přístup. To nejdůležitější, co mu jóga může přinést, je jistota v sama sebe, porozumění si. Poznat a pochopit své tělo, proměny, ke kterým vně i uvnitř dochází. Ale stejně tak, jako potřebuje tělo protáhnout, potřebuje také chvíli nic nedělat.  Nebýt lapeno mobilem či úkoly, ale jen tak si poležet a dovolit si nic nedělat a na nic nemyslet. K tomu krásně poslouží relaxace.

Pro tento druh jógy je třeba výjimečně citlivý lektor, který se nebude bát improvizovat a naslouchat. Leckdy se totiž může stát právě tou jedinou autoritou, kterou bude teenager v danou dobu uctívat.

Rádi bychom Vám poskytli inspiraci pro teens jógu. Poradíme Vám, jak lze stavět lekce pro teenagery, co je obvykle baví a co ne. Kam se posunout z dětských říkadel a her. Zároveň také to, jakým cvikům by se vyvíjející tělo mělo vyvarovat a na co se naopak soustředit.

Cena  2 900 Kč, přihlašujte se, prosím, na [email protected]